Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya Çocuk Kitapları Haftası İle İlgili Kompozisyon Kitap bize bilmediklerimizi öğretir. Görmediğimiz yerleri tanıtır. Kitap okunduğu zaman göze , din lendiği zaman kulağa seslenir. Kitaplar
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya Çocuk Kitapları Haftası İle İlgili Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya Çocuk Kitapları Haftası İle İlgili Kompozisyon

  Kitap bize bilmediklerimizi öğretir. Görmediğimiz yerleri tanıtır. Kitap okunduğu zaman göze, dinlendiği zaman kulağa seslenir. Kitaplar zamanımızı değerlendiren birer sevgili arkadaştır. Kitaplarla arkadaşlık küçük yaşta başlarsa bu güzel alışkanlık büyüyünce de sürer gider. Kitaplar doğruyu, güzeli, iyiyi, yararlıyı bulmamıza yardım eder. Kitaplar yaşamı sevdirir..ünyayı güzelleştirir......

  İçimizi aydınlatır. Yazarlar, kitaplar aracılığıyla binlerce, yüz binlerce insana seslenirler. Yazarın düşünceleri kitaplar aracılığıyla ülkeden ülkeye yayılır. Bilgiler en uzak yerlere ulaşır. Yazarla okuyucu arasında bir bağ kurulur, bir yakınlık sağlanır.

  Kitapların satıldığı yere kitapevi, konulduğu yere kitaplık denir. Herkesin yararlanması, okuması, başvurması için kurulan ve içinde kitaplar bulunan yere kütüphane denir.
  Amerikan İzcileri Kitaplık Yöneticileri ilk kez 1917 yılında bir kitap haftası düzenlemeyi önerdiler. Aydınlar, yazarlar, yayıncılar önerinin beni.msenmesi için çalıştılar. Bu çalışmalar sonucu Kasım ayının ikinci haftası dünyanın bir çok uygar ülkesinde Kitap Haftası olarak kabul edildi. Bu hafta daha sonra bizde de Çocuk Kitapları Haftası olarak kutlanmaya başladı.
  Kitap Haftası içinde, kitap sergileri düzenlenir.Kitap siparişleri mektuplarının nasıl yazıldığı öğretilir.rkadaşlar birbirlerine kitap armağan ederler.Kitapsever öğrenciler hafta içinde kitaplıklarına çeki düzen verirler.  itap sevgisini bir yazarımız şöyle anlatıyor. "Dünyada hiç bir dost, insana kitaptan daha yakın değildir.Sıkıntımızı unutmak, donuk hayatımıza biraz renk, ışık vermek, daracık dünyamızda bulamadığımız şeyleri yaşamak için tek çaremiz kitaplara sarılmaktır. Düşünüyorum da, şu dünyada kitaplar yok oluverse, yaşamak ne denli güçleşir, çekilmez bir ağırlık olur.Dünyamızı nasıl insansız düşünmezsek, insanı da kitapsız düşünemeyiz.Beyinde, düşüncenin kıvılcımının parladığı ilk andan beri, insan düşündüğü ve duyduğunu türlü şekillerle, eline ne geçirdiyse ona yazmaktan, çizmekten kendini alamamıştır.


  Okuyan kişi için kitaplığın yanı başından daha rahat bir yer olabileceğini sanmıyorum. Ben kendi hesabıma, kitaplarım arasında duyduğum rahatlığı hiç bir yerde duyamamışımdır.
  Odamdan dışarı çıktığım zamanlar, yanıma küçük bir kitap almayı hiç unutmam. Ne olacağı bilinmez ki..Kalabalık içinde insanın içine ansızın bir yalnızlık çökebilir."

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünya çocuk kitapları haftası hakkında kompozisyon
 3. Dünya Çocuk Kitapları Haftası İle İlgili Yazı
 4. Dünya Çocuk Kitapları Haftası İle İlgili Anı
 5. Dünya Çocuk Kitapları Haftası İle İlgili Açıklama
 6. Dünya Çocuk Kitapları Haftası İle İlgili Şiirler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Kitaplar bizlere bilmediğimiz her konuda yardımcı olan kaynaklardır.Çocuklarımıza kitap sevgisini aşımalı ve onlara sürekli kitap okutmalıyız.Kitaplar bizlere doğruyu ve yanlışı ayırt etmemizi öğretir ve bizlere çok yararlı olurlar. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş