Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Sarı Fatma Kitap Özeti Sevgi Kurtz Kitapları Sevgi Kurtz Kitap Tanıtımı Sarı Fatma Kitap Fiyatı Sarı Fatma Ön Okuma Kitap Özeti Ortaokul avlusunda 13-14 yaşlarında

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sarı Fatma Kitap Özeti Sevgi Kurtz Kitapları Sevgi Kurtz Kitap Tanıtımı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sarı Fatma Kitap Özeti Sevgi Kurtz Kitapları Sevgi Kurtz Kitap Tanıtımı Sarı Fatma Kitap Fiyatı Sarı Fatma Ön Okuma

  Kitap Özeti

  Ortaokul avlusunda 13-14 yaşlarında birbirini ve aşkı tanıyan iki çocuk, Hulusi ve Fatma'nın ilişkileri, ayrı kentlerdeki yatılı okullara gönderildikleri ve ayrı yerlerde meslek hayatına başladıklarından uzun süre kesilir. Fakat sevgileri birbirlerinden habersiz daha da gelişir, olgunlaşır. Genç ormancı Hulusi, çiçeği burnunda bir öğretmen olduğunu bildiği Sarı Fatma'sını arar ve sonunda bir rastlantı sonucu bulur. Zamanın ve ailelerin uygun gördüğü biçimde nikâh, nişan ve düğün 6 ay içinde gerçekleşir. Fakat yeni evlilerin yaşamı ayrılıklarla örülmüştür. Meslek ve görev farklılıkları Hulusi'yi dağlarda at sırtında koşturarak ormanları korumaya, Fatma'yı da köylerde kız, oğlan çocukları, hatta yetişkinleri eğitmeğe, dolayısıyla ayrılığa mahkûm etmiştir sanki. Fakat her ayrılık aşklarını pekiştirir, her buluşma mutluluğun doruklarına ulaştırır genç evlileri.

  65 yıl boyunca gücünü hiç eksiltmeyen bir aşkı, iki devlet memurunun en güç şartlar altında yılmadan, durup dinlenmeden doğru bildikleri yolda inatla çalışmalarını, bir de annesini küçük yaşata kaybeden bir kızın yüreğinde hiç dinmeyen sızıyı anlatmaya çalışıyor bu roman.

  1944'ten başlayıp geri dönüşlerle 1932'ye uzanan ve 1962'ye dek süregelen yaşam bölümünde yer alan olaylar, yerler ve kişilerin çoğu gerçek olmakla birlikte, olayların oluşum biçimi ve tarzı kurgudur.

  Kitabin kuru bir biyografi olmasından kaçındığım için kesin tarihler vermedim. Kahramanların yaşantısına eşlik eden ve bu yaşantıyı etkileyen o günün sosyal ve politik olaylarından kestirilebilsin istedim hangi yıl ve günlerin söz konusu olduğu. Ayrıca bu olayların gerçeğe uygunluğundan çok, o günkü şartlarda kahramanlarımız açısından algılanma biçimine önem verdim.

  Kitap Ön Yüzü
  Kitap Künyesi

  Sarı Fatma - Sevgi Kurtz

  Sokak Kitapları

  » Edebiyat

  Fiyatı : 20,00 TL

  Ekim 2018, 413 sayfa,
  ISBN: 9789944205894


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İlyada Kitap Özeti Serdar Nihat Günakın Kitapları İlyada Kitap Tanıtımı İlyada Kitap F
 3. Paramparça Kitap Özeti Fatma Muhterem Kitapları Fatma Muhterem Kitap Tanıtım
 4. Gurur Kitap Özeti Marsha Canham Kitapları Gurur Kitap Tanıtımı Gurur Kitap Fiyatı
 5. Son Korsan Kitap Özeti - Matteo Mazzuca Kitapları - Gücün Kum Saati 1 Kitap Tanıtımı
 6. Çöl Kitap Özeti - Kenan Işık Kitapları - Çöl Kitap Tanıtımı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş