Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Peygamber e Sevdirilen Kadın - Cemalnur Sargut Peygamber e Sevdirilen Kadın Kitab Özet - Cemalnur Sargut Kitapları - Cemalnur Sargut Kitap Tanıtım - Peygamber e

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Peygambere Sevdirilen Kadın - Cemalnur Sargut

  Sponsorlu Bağlantılar
  Peygambere Sevdirilen Kadın - Cemalnur Sargut

  Peygambere Sevdirilen Kadın Kitab Özet - Cemalnur Sargut Kitapları - Cemalnur Sargut Kitap Tanıtım - Peygambere Sevdirilen Kadın Kitap Fiyatı - Peygambere Sevdirilen Kadın Kitabı Ön Okuma  Kitap Özet

  Bu kitap;

  "Peygamber Efendimiz niçin birden fazla evlilik yapmıştır, bir eş, bir baba olarak nasıl davranmıştır? O'nun hayatında yer alan kadınlar kimdir ve onları yüce kılan nedir? İslam dininin ve Peygamberinin kadına verdiği değer hangi ölçüdedir?" gibi son derece merak edilen ve çoğunlukla eksik ya da yanlış bilinen soruların cevabı niteliğindedir.

  Hz.Muhammed (s.a.v.) 'Bana sizin dünyanızdan üç şey sevdirildi: Kadın, güzel koku ve gözümün nûru namaz' buyurmuşlardır. Mutasavvıflar bu benzersiz Hadîs-i şerîfi pek çok farklı derinlikte yorumlamışlardır. Peygamber Efendimiz: 'Rabbimden vahy almadan ne evlendim, ne evlendirdim' buyurmuşlardır. Bu söz Peygamberin, sosyal hayatında, bizler gibi beşerî değil "vahyolunan" vasfıyla hareket ettiğini hatırlatır.

  Ken'an Rifâî, İslâmî tasavvuf kadar hiçbir zihniyet ya da felsefenin kadına hakikî mevkiini veremediğini belirtirken Hz. Mevlâna, kadına "mahlûk değildir, sanki hâliktir" diyerek âdetâ bir sırrı ifşa etmiştir. Bu sır bizlere; nefsânî halde koruk gibi olan kadının, Hz. Meryem, Hz. Hatîce ve Hz. Fatma gibi insanlığa misal hâlinde iken üzüm olduğunu, tat ve lezzet verdiğini, Allah'ın yaratıcılık vasfının ondan zuhur ettiğini anlatmaktadır.
  Kitap Ön Yüzü

  Kitap Künyesi

  Peygambere Sevdirilen Kadın - Cemalnur Sargut

  Nefes Yayınları

  » İslam

  Fiyatı : 10,00 TL

  Haziran 2018,
  152 sayfa,


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hz. Peygambere İtaat Niçin Gereklidir
 3. tevrat hangi peygambere gönderilmiştir
 4. Kırklareli kadın giysileri, Kırklareli kadın kıyafetleri,Kırklarelinin kadın giyimi,Kırkla
 5. Dünyadaki Tek Kadın Papa, Kadın Papa Joan'ın İnanılmaz Öyküsü, Dünyadaki Papa Sıralamasınd
 6. Tevrat hangi peygambere gönderilmiştir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş