Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

AŞK YARIŞI ROMANININ ÖZETİ (KİTABININ ÖZETİ , ROMAN ÖZETİ) Yazarı: Mahmut Yesari Hikmet Raci ortağı Kerim Cemil’in karısı Feriha ile yasak aşk yaşamaktadır. Hikmet bir

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Aşk Yarışı Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)

  Sponsorlu Bağlantılar
  AŞK YARIŞI ROMANININ ÖZETİ (KİTABININ ÖZETİ, ROMAN ÖZETİ)

  Yazarı: Mahmut Yesari

  Hikmet Raci ortağı Kerim Cemil’in karısı Feriha ile yasak aşk yaşamaktadır. Hikmet bir apartmanda oturur. Apartmandaki kimse birbirini tanımaz. Bir gece Hikmet eve geç gelir. Üst kattan gelen ‘imdat!!’sesine koşar. Üst komşusunun evine hırsız girdiğini görür ve hırsızı hemen yakalar. Apartmanda oturan herkes gürültüye gelir. Daha önce birbirini tanımayan insanlar bir anda dost olurlar. Hikmet onların gözünde kahraman olmuştur. Hikmet’in adına çeşitli davetler verirler. Hikmet’in bu davetlere katıldığını öğrenen Feriha onu kıskanmaya başlar. Buluşmalarında Feriha eskisi gibi samimi değildir. Feriha’nın artık kendisini sevmediğini düşünen Hikmet hayatına giren diğer kadınlarla bir aşk yarışına girer.

  Namiye Perran komşularından biridir. Kocasından yeni boşanmıştır. Bir gazetede yazmaktadır. Bir davette tanışırlar ve Hikmet’e aşık olur. Onunla samimi konuşmalara girer. Beraber gezip eğlenirler. Namiye Perran Hikmet ile Feriha arasında olanları bilmektedir. Buna rağmen Hikmet’e evlenme teklifi eder ve aşk yarışına dahil olur.

  Hikmet bu davetlerden birinde de Nermin ile tanışır. Nermin genç ve güzel bir kızdır. Spor yapmaktan hoşlanır. Hikmet’le birbirlerinden hoşlanırlar. O da Hikmet’in Feriha ve Namiye Perran ile yaşadıklarını bilir. Buna rağmen Hikmet’e evlenme teklifinde bulunur.

  Hikmet bu olaylardan sonra ne yapacağına karar veremez. Feriha’nın artık onu sevmediğini düşünüyordur. Nermin ve Namiye Perran ise ona çok samimi gelmektedir. Bunlardan biri ile evlenecektir ama karar veremez. Nermin ve Namiye Perran’la gezerler. Aşk üzerine konuşurlar. Ancak Hikmet hangisi ile evleneceğine bir türlü karar veremez. Bütün bunların hırsızı yakaladığından dolayı başına geldiğini düşünür ve o güne lanet eder.

  Kerim Cemil Hikmet’e karısının kendisini aldattığını söyler. Hikmet Feriha ile yaşadıklarından dolayı irkilir. Ancak Feriha’nın Nedim Nabi ile aşk yaşadığını duyunca da iyice sinirlenir. Nedim ile gezintiye çıkan Feriha ona her şeyi anlatır. Nedim ona üzülmemesi gerektiğini söyler.

  Nermin ile Namiye Perran oturup anlaşırlar. İkisi de Hikmet’e evlenme teklifinde bulunur. Ona cevap vermesi için süre verirler. Eğer kabul etmezse başkası ile evleneceklerini söylerler. Hikmet bu iki kadının birbirleriyle anlaştıklarını düşünemez. Bu iki kadın arasında seçim yapmaya çalışır. Ancak karar veremez. İkisi de oldukça samimi görünmektedir.

  Birgün Hikmet eve dönerken yakaladığı hırsız tarafından bıçaklanır. Evine getirirler. Doktor istirahat etmesi gerektiğini söyler. Hikmet’in yaralandığı haberi duyulur. Önce Nermin gelir. Kapıcı istirahatte olduğunu söyler. Nermin salonda Hikmet’in uyanmasını beklemeye başlar. Bu sırada Namiye Perran gelir ve o da beklemeye başlar. Onlar kendi aralarında konuşurken Feriha gelir ve yanlarına oturur.

  Bir süre sonra kapıcı Hikmet’in uyandığını ve Feriha Hanım’ı yanına kabul ettiğini söyler. Feriha koşarak içeri girer ve Hikmet’e sarılır. Kocasından boşanacağını söyler. Bundan sonra yalnızca senin olacağım der. Salonda oturan Nermin ve Namiye Perran diğer taliplileri ile evlenme kararı alırlar ve beraberce odayı terk ederler.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Aşıklar Yolunun Yolcuları Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)
 3. Ateş Gecesi Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)
 4. Asılacak Kadın Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)
 5. Akşamlar Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)
 6. Aygır Fatma Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş