Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bitmeyen Yolculuk - Oğuzhan Müftüoğlu Kitabı - Adnan Bostancıoğlu Bitmeyen Yolculuk Kitap Özet - Adnan Bostancıoğlu Kitapları - Adnan Bostancıoğlu Kitap Tanıtım - Oğuzhan Müftüoğlu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bitmeyen Yolculuk - Oğuzhan Müftüoğlu Kitabı - Adnan Bostancıoğlu

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bitmeyen Yolculuk - Oğuzhan Müftüoğlu Kitabı - Adnan Bostancıoğlu
  Bitmeyen Yolculuk Kitap Özet - Adnan Bostancıoğlu Kitapları - Adnan Bostancıoğlu Kitap Tanıtım - Oğuzhan Müftüoğlu Kitabı Kitap Fiyatı - Bitmeyen Yolculuk Ön Okuma

  Kitap Özet

  Oğuzhan Müftüoğlu 1944 yılında Anamur'da doğdu. 60'lı yıllarda Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisiyken Dev-Genç hareketine katıldı. Kızıldere öncesinde Mahir Çayan ve arkadaşlarıyla birlikte THKP-C saflarında mücadele etti. Dev-Genç ve THKP-C davalarından yargılandı, ceza aldı. 1974 affıyla birlikte tahliye edildi. 70'li yıllarda önce Devrimci Gençlik, ardından Devrimci Yol hareketinin kurulmasında öncelikli rol oynadı. 12 Eylül'den sonra açılan Devrimci Yol ana davasında 1 numaralı sanık olarak yargılandı. 11 yıllık cezaevi yaşamının ardından 1991'de tahliye oldu. Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat için Vakıf'ın, Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin ve BirGün gazetesinin kuruluşunda yer aldı.

  Adnan Bostancıoğlu, 2008 yılında başladığı ve muhtelif fasılalarla yaklaşık üç yıl süren görüşmelerde, Oğuzhan Müftüoğlu ile çocukluğundan başlayarak bugüne kadar olan yaşamını konuştu. Müftüoğlu'nun yaşamı, Türkiye'de devrimci hareketin yükseliş ve yenilgi dönemlerinin de tarihi... Dolayısıyla söyleşinin eksenini, 60'lı yılların Dev-Genç'inden 70'li yılların Devrimci Yol'una uzanan mücadele süreci ve 12 Eylül sonrası oluşturdu. Döneme damgasını vurmuş olaylar, öne çıkmış ya da gölgede kalmış insanlar; solun tarihinin ayrılmaz bir parçası olan işkenceler, mahkemeler, cezaevleri Bitmeyen Yolculuk'un kilometre taşları oldu.

  “Bizim yaşadığımız dönem, 1960'lardan 2000'li yıllara kadar uzanan bir süre. 40 küsur yıl. Bu süre boyunca benim yaşadıklarım, tanık olduklarım, birinci dereceden sorumlu olduğum olaylar sadece bana ait şeyler değil. Bu dönem hem ülke açısından hem de devrimci mücadele açısından önemli bir dönem. (...) Ben kendi adıma bir anı kitabı yazmayı düşünmüyorum; ama yaşadığım veya tanığı olduğum şeylerin, bir şekilde yazılı hale getirilmesinin gerekli olduğunu da kabul ediyorum. Belki böyle bir söyleşiyle bu ihtiyacı bir ölçüde karşılayabiliriz diye düşünüyorum.” (Oğuzhan Müftüoğlu)

  Kitap Ön Yüzü  Kitap Künyesi

  Bitmeyen Yolculuk / Oğuzhan Müftüoğlu Kitabı - Adnan Bostancıoğlu
  · Ayrıntı Yayınları
  · Basım Tarihi : 02 - 2018
  · ISBN : 978-975-539-588-3
  · Sayfa Sayısı : 208
  · Etiket Fiyatı : 25.00 TL  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Oğuzhan ismi ile ilgili akrostiş şiir çalışması, oğuzhan akrostiş
 3. Rüzgar Bitmeyen Geceler şarkı sözleri, Rüzgar Bitmeyen Geceler şarkısı sözleri, bitmeyen g
 4. Adnan - Adnan Nedir - Adnan Ne Demek
 5. Adnan Menderes (Adnan Menderes Kimdir? - Adnan Menderes Hakkında)
 6. Bitmeyen Şarkı dizi müziği,Bitmeyen Şarkı dizisinde çalan şarkı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş