Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Gündelik Yaşam Yaşam Kalitesi Ve Yerellik Yazıları - İlhan Tekeli Gündelik Yaşam Yaşam Kalitesi Ve Yerellik Yazıları Kitap Özet - İlhan Tekeli Kitapları - Kitapları

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gündelik Yaşam Yaşam Kalitesi Ve Yerellik Yazıları - İlhan Tekeli

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gündelik Yaşam Yaşam Kalitesi Ve Yerellik Yazıları - İlhan Tekeli
  Gündelik Yaşam Yaşam Kalitesi Ve Yerellik Yazıları Kitap Özet - İlhan Tekeli Kitapları - Kitapları Tanıtımı - Tarih Vakfı Yurt YayınlarıKitap Tanıtım - Gündelik Yaşam Yaşam Kalitesi Ve Yerellik Yazıları Kitap Künyesi  Kitap Özet

  “Bu kitapta üç kavram; gündelik yaşam, yaşam kalitesi ve yerellik ilişkilendiriliyor. Bu üç kavram da zaman ve mekana eşit önem veren bir yaklaşımla ele alınıyor. Üç kavramın birlikteliği yalnız şehir ve bölge planlama alanı için değil tüm sosyal çözümlemeler için yeni bakış açıları geliştirilmesine olanak sağlıyor. Toplumsal analizlerde genellikle ikincil yer verilen bu üç kavram bir araya getirildiğinde ulus devlet ve kalkınma merkezli hâkim sosyal bilimler paradigmalarına karşı güçlü yeni bir açılım yaratabiliyor.

  Rutinleştiği için çözümlemelerimizde genellikle ihmal edilen gündelik yaşam, toplum düzeninin belli bir şekilde oluşmasının hem nedeni hem de sonucu oluyor. Yaşam kalitemiz büyük oranda gündelik yaşamımız tarafından oluşturuluyor. Bu kitapta yer alan yaşam kalitesine ilişkin yazılarda da tüketici değerlerine dayanan yaklaşımlar veriliyor. Ancak, hâkim olan bu bakış açısının sürdürülebilir bir toplum düzeni yaratmak açısından olumsuzlukları ortaya konularak, insan faaliyetlerinin sağladığı doyuma dayandırılacak bir yaşam kalitesi anlayışının, sürdürülebilirlik bakımından yaratabileceği potansiyeller üzerinde de duruluyor.
  Ulus devlet ve kalkınma merkezli paradigmalarda, mekan boyutunun dışta bırakılmasıyla
  görmezden gelinen, çoğu kez durağanlığı, dış dünya ile ilişki içinde bulunmamayı da içeren bir anlam yüklenen yerelden söz edilmiyor. Yereli ebedi özler olarak değil karmaşık olumsal, siyasal ve tarihsel süreçlerin biriken sonuçları olarak düşünmek gerekir. Eğer yerelin bilgi üretimi açısından üstünlükleri ortaya konulabilirse bilgi toplumunun yerelini kurabilmek için sağlam bir başlangıç noktası elde edilmiş olur. Günümüz dünyasında bir yerelliğin yarışabilirliğini sürdürmesi, öğrenen bir yerel haline gelmesine ve üretimde yüksek dışsallıklar oluşturabilmesine bağlıdır. Bunların oluşturulması büyük ölçüde yerele bağlı olacaktır.“ (Önsöz'den)

  Kitap Ön Yüzü
  Kitap Künyesi

  Gündelik Yaşam Yaşam Kalitesi ve Yerellik Yazıları - İlhan Tekeli
  · Tarih Vakfı Yurt Yayınları
  · Basım Tarihi : 09 - 2018
  · ISBN : 978-975-333-249-1
  · Etiket Fiyatı : 17.00 TL


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Su Bir Yaşam Mucizesidir Susuz Yaşam Düşünülemez Neden Deneme
 3. Yaşam Şekilleri İle Sizin Yaşam Şekliniz Arasında Ne Gibi Benzerlikler Ve Farklılıklar Var
 4. insanların hangi faaliyetleri yaşam alanlarını etkilemektedir? bu yaşam alanlarının korunm
 5. Kertenkelenin yaşam süresi nedir? Ve yaşam döngüsü nasıldır?
 6. ünlü vahşi yaşam fotoğrafçısı Beverly Joubert, Vahşi Yaşamdan Güzel Kareler, Vahşi Yaşam F
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş