Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bir anlık düştür hayat , din i yazılar , anlamlı güzel yazılar , duygusal yazılar , din i güzel yazılar , hisli yazılar Ve bir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 9      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bir anlık düştür hayat, dini yazılar, anlamlı güzel yazılar, duygusal yazılar, dini güzel yazılar, hisli yazılar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bir anlık düştür hayat, dini yazılar, anlamlı güzel yazılar, duygusal yazılar, dini güzel yazılar, hisli yazılar  Ve bir ağacın altında gölgelenmek kadar kısa. Nice güzellikler vardır, nice hasretler vardır henüz başlayan, nice sevdalar vardır kâinat kadar azametli. Hepsi; ama hepsi bir kaşık hüzünle noktalanmaya mahkûmdur. Bu dünya; gurûbların yarıştığı bir dünya. Tulûların gurûblarla tamamlandığı bir düny...a. Her doğuş batışı, her batış bir doğuşu barındırır koynunda.
  Hayat, hisseden gönüllere bir seraptır. Acıların tortulaştığı ömür için, günler salise olur, mevsimler saniye, seneler dakika. Yaşanan her güzellik, başlayan her sevdâ, ışık hızıyla geçer ömrün kenarından. İnsana yalnızca geçirdikleri arkasından buruk bakışlar kalır.

  Bir anlık düştür hayat.
  Bu düşte gurbet içinde gurbet yaşanır. İçimizde gurbet, dışımızda gurbet, ruhumuzda gurbet, bedenimizde gurbet... Adem (as)’in cennetten dünyaya indirilmesiyle başlamıştır insanoğlunun gurbeti. Dünya gurbetlerin en büyüğüdür. İnsan dünyada ister geda olsun, ister hükümdâr yine de gariptir. Değil mi ölümlüdür, değil mi ruhu bedende taşımaktadır, gariptir. Bundan dolayı sonsuz bir hasret yaşanır yürekte. Bu hasretin ne başı vardır ne de sonu. Bilenler bilir de bu hasretin özünü, bilmeyenler hırs ile oradan oraya koşturur dururlar.

  Bir anlık düştür hayat.
  Bütün düşler saniyelerle sınırlıdır. Aynı düşü yakalamak ise çoğunlukla imkânsızdır. Bu düşün neticesinde dil ile değil, hal ile veda zamanı geldi mi, bütün çırpınışlar bütün sedâlar yetersiz kalır. Sonunda veda bütün dostlara ilân edilir ve yolcu inleyen bir selânın ardından bir gelin edasıyla yeni mekânına uğurlanır. Giden yolcu, sevenlerinin çağrılarına kapalıdır artık. Ne körpe bir gelin, ne civan bir yiğit bu çağrılar neticesinde vedasını geri alır.
  Tabut, hayattayken hazırladığımız amellerin çeyiz sandığıdır. Baş üstünde, omuzlarda taşınacağımız dünyaya ait son istirahat vasıtasıdır. Öbür âlemdeki mekânımız bu sandıkta gidenlerle döşenecektir.
  Temennimiz bütün insanların bir anlık düşün sonunda geride bıraktıklarına tebessüm etmeleridir.

  "Ey dost, canı sen aldıktan sonra, ölmek şeker gibi tatlı. Seninle olduktan sonra ölüm, tatlı candan daha tatlı." (Mevlana)

  Hüner ne pekiyi? Cevabı şair versin:

  "O demde ki perdeler kalkar perdeler iner
  Azrâil'e hoş geldin diyebilmekte hüner."  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Anlamli sozler düşünmeyi sağlayan yazılar, manalı yazılar, duygusal yazılar, arşivi
 3. Sana ne olduğu önemli değil, Dini Güzel hikayeler, Din İçerikli Güzel Anlamlı Yazılar, Güz
 4. Hayat güzeldir ama anlayana!!! ,kişisel gelişim yazıları, anlamlı yazılar, hayatın içinden
 5. Anlamlı yazılar, güzel yazılar, hayata dair anlamlı yazılar, Atasözü, Güzel Sözler, Sms Sö
 6. Hz.Mevlana'dan, dini yazılar, güzel dini yazılar,dini bilgiler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş