Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Saf madde ve karışım arasındaki farklar , Çevremizde çeşitli amaçlarla kullanılan sayısız madde vardır.İşte bu maddelerin bir kısmı saf , bir kısmı da karşım halindedir.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Saf madde ve karışım arasındaki farklar nelerdir, Saf madde nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Saf madde ve karışım arasındaki farklar,


  Çevremizde çeşitli amaçlarla kullanılan sayısız madde vardır.İşte bu maddelerin bir kısmı saf, bir kısmı da karşım halindedir.

  Saf Maddeler
  Çevremizdeki bazı maddeler saf durumundadır. İçlerinde kendinden başka madde bulunmayan maddelere saf maddeler denir. Şeker, tuz, cam, altın, alüminyum gibi maddeler saf maddelerdir.

  Karışımlar
  Çevremizdeki bir çok madde karışımlar halindedir. Birden çok saf maddelerin kendi özelliklerini kaybetmeden bir araya gelmesiyle oluşan maddelere karışım denir. Toprak, şekerli su, limonata, ayran, ekmek, süt, reçel, bal, hava, deniz suyu, harç karışımdır.

  Çözeltiler
  Katı sıvı yada gaz bir maddenin bir sıvı içerisinde dağılması sonucu oluşan saydam sıvı karışımlarına çözelti denir. Şekerli ve tuzlu su, maden suyu, gazlı içecekler, deniz suyu çözeltilere örnektir. Şeker, tuz gibi maddeler suda erimezler, çözünürler

  Deniz suyu bir çözeltidir. Fakat tüm denizlerde tuzluluk oranı aynı değildir. Örneğin Akdeniz Karadeniz’e göre daha tuzludur. Bunun nedeni Akdeniz’de buharlaşmanın, Karadeniz’de ise yağışların fazla oluşudur.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Erozyon Ve Heyelan Arasındaki Fark Nedir Madde Madde
 3. Atatürkün matematik alanında yaptığı çalışmalar nelerdir?(madde madde) (kronolojik sıralam
 4. Doğal Madde Ve Yapay Madde Arasındaki Farkı Açıklayınız
 5. Paylaş Facebook Twitter Google


 6. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş