Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kelime-i Şehâdet en üstün zikirdir “ Allah 'ı zikrin (anmanın) en üstünü “لاَ اِلهَ اِلاَّ اللّهُ ” , dua ların en güzeli de “ اَلْحَمْدُ

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kelime-i Şehâdet en üstün zikirdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kelime-i Şehâdet en üstün zikirdir

  Allah'ı zikrin (anmanın) en üstünü “لاَ اِلهَ اِلاَّ اللّهُ , duaların en güzeli de “ اَلْحَمْدُ لَلّه "cümleleri ile olur.” (İbn-i Mace)

  Cenab-ı Hakk’ın büyüklüğünü, noksanlıklardan münezzehiyyetini, muhteşem idare ve terbiye ediciliğini en yüksek mertebede gösteren “ لاَ اِلهَ اِلاَّ اللّهُ ” cümlesi olduğu için Resulullah (asm) şöyle buyurmuştur:
  “Ben ve benden evvel gelen peygamberlerin en ziyade faziletli ve kıymetli sözleri,“ لاَ اِلهَ اِلاَّ اللّهُ kelâmıdır.” (Cami’üs Sağir)

  Çünkü,Allah’tan başka ilah yoktur” cümlesi tek bir cümleden ibaret olduğu halde kainat kadar büyük ve geniş mânâları içine almaktadır. Mesela, bir meyvedeki küçücük bir sanat ve güzellik; Allah’ın varlığını ve güzelliğinin büyüklüğünü gösteren küçük bir ayna iken,Allah’tan başka ilah yoktur” kelamı bütün Kâinattaki meyvelerin ve nimetlerin “tek elden” çıktığını bildirir. Böylece, o küçük meyvedeki güzellik, kâinat üzerindeki diğer bütün nimetlerin sanat ve güzelliğiyle birleşerek çok geniş bir ayna olurlar. Bu da Cenab-ı Hakk’ın varlığını, birliğini, güzelliğinin ve sanatkarlığının büyüklüğünü çok aşikar ve kesin bir şekilde göstermiş olur. Bu sebeple kelime-i tevhid Peygamber Efendimiz (asm) tarafından tavsiye edilmiş en üstün zikirdir.

  alıntı

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kelime-i Tevhit Ve Kelime-i Şehadet Arasındaki Fark Ve Benzerlikler
 3. Kelime i Tevhid Kelime i Şehadet Benzerlikleri Ve Farklılıkları
 4. Kelime i şehadet ne demektir
 5. kelime i tevhit ve kelime i şehadet
 6. Kelime-i Şehadet ve Anlamı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş