Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Karadeniz Bölgesinde Bulunan Geçitler Nelerdir Karadeniz Bölgesi Geçitleri Amasya Artvin Bartın Bayburt Bolu Çorum Düzce Giresun Gümüşhane Karabük Kastamonu Ordu Rize Samsun Sinop Tokat Trabzon
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 23      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Karadeniz Bölgesinde Bulunan Geçitler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Karadeniz Bölgesinde Bulunan Geçitler Nelerdir
  Karadeniz Bölgesi Geçitleri

  Amasya Artvin Bartın Bayburt Bolu Çorum Düzce Giresun Gümüşhane Karabük Kastamonu Ordu Rize Samsun Sinop Tokat Trabzon Zonguldak

  BABADAĞ GEÇİDİ:
  (ZONGULDAK)
  Akçakoca ve Bolu Dağlarının çevreleyip yükselti kattığı, Zonguldak il sınırları içerisinde olan bu geçidimize ulaşabilmenin alternatif yollarından biri olarak sahil şeridi güzergâhını tarifliye biliriz. Ereğli’den sağ’a saparak Devrek yönünde devam ettiğimiz vakit Kirencik ile Vakıf köyleri arasında rakımın 720 metrelik noktasına ulaşabilirsiniz.

  AHMETUSTAGEÇİDİ:
  (KARABÜK)
  Karabük il sınırları içerisinde kalan bu geçidimiz. 1580 Rakımlık bir yükseltiye sahiptir. Karabük Safranbolu yolunu takiple ulaşılabilen bu geçidimizin tam yükseltisine ise İnceçay ile Dereköy arasında ulaşmak mümkün.

  MEYİTLER GEÇİDİ:
  (BOLU)
  Köroğlu Dağları eteklerinde saklı 5 Geçitten biri olan Meyitli Geçidi 1180 rakıma sahip. Bolu Göynük ile Eskişehir Nallıhan yolu arasın da kalan Meyitli Geçidi Göynük’ den çıkışla rakımını almaya başlar.

  HACIAYAZ GEÇİDİ:
  (BOLU)
  Göynük Mudurnu yolu arasında yer alan Hacıayaz Geçidi rakım olarak 1000′ in üzerinde olan geçitlerimizden. Göynük çıkışı Geçit’ e rakımını almaya başlıyor.

  ATYAYLASI GEÇİDİ:
  (BOLU)
  Bu geçidimizde Bolu da var olan diğer geçitlerimiz gibi Mudurnu, Göynük, Nallıhan üçgeninde kalan geçitlerimizden. 1270 Rakımlık yükseltide olan Atyayla geçidimize Göynük Nallıhan arası ve Göynük çıkışlı Meyitler Geçidini de aşarak varabilirsiniz. Yaklaşık 30 Km. pedallaşmanın ardından noktaya ulaşmanız mümkün.

  AYNALIKAYA GEÇİDİ:
  (BOLU)
  Aynalıkaya Geçidi Mudurnu Nallıhan ilçeleri arasında 1210 Rakımlık konuma sahip geçitlerimizden. Mudurnu çıkışlı yaklaşık 10 Km. Ardından noktaya varılabilinir.

  TAŞLIYAYLA GEÇİDİ:
  (BOLU)
  Bolu il sınırları içerisinde olan Taşlıyayla Geçidi Köroğlu Dağlarının yükseklik kattığı bir noktada olup, 1010 Rakımlık bir yükseltiye sahiptir. Konum olarak Bolu ile ilçesi Kıbrıscık arasında yer alan Taşlıyayla Geçidi. Bolu’ dan 27 Km. Sonra ulaşılacak bir noktadadır.

  BOLUDAĞI GEÇİDİ:
  (BOLU DÜZCE SINIRI)
  Bolu ile Düzce ili arasında sınır oluşturan bu geçidimiz 969 Rakımlık yükseltiye sahip. Bolu Kaynaşlı arsında ki bu geçidin mesafesi yaklaşık 12 Km.

  AHLATLIK GEÇİDİ:
  (BOLU ANKARA SINIRI)
  Bolu Kıbrıscık sınırı ile Ankara Beypazarı arsında sınır olan Ahlâtlık Geçidi 1650 Rakıma sahip. Beypazarı’ndan 41. Km. ve Karlık Dağı eteklerinden geçerek varırken. Kıbrıscık’dan ise 12 Km. Sonrasında varılabiliniyor.

  CANKURTARAN GEÇİDİ:
  (BOLU ANKARA SINIRI)
  Bolu’nun Ankara sınırına yakın olan Cankurtaran Geçidi 1590 Rakımlık bir yükseltiye sahip. Bolu Ankara yolu üzerinde Yeniçağa ayrımından sağ’ a sapıldığı vakit, Yeniçağa’ dan 36 Km sonrasında varılacak olan Otobandaki noktadır.

  AKYAMA GEÇİDİ:
  (BOLU ANKARA SINIRI)
  Bolu Gerede ile Ankara Kızılcahamam mevkileri arasında yer alan Akyama Geçidi Köroğlu Dağlarının yükseklik kazandırmasıyla 1570 Rakıma sahip olmuştur. Gerede den 27.Km Kızılcahamam’dan ise 21. Km sonrasında ulaşılabilinir.

  IŞIKDAĞI GEÇİDİ:
  (BOLU, ANKARA, ÇANKIRI SINIRI)
  Üç ilimizin kesiştiği noktada var olan Işıkdağ 1 ve 2 Geçitleri, Ankara Kızılcahamam çıkışlı Güvem ilçesi ve Kardakçı Dağının aşımından sonra Çankırı Çerkeş istikameti boyunca yol alındığı vakit geçilebilinir. Kızılcahamam çıkışlı 35. Km. Çerkez çıkışlı ise 18 Km. pedallaşmanın ardından varılabilinir. Işıkdağ Geçidi 1610 Rakıma sahiptir.

  DORUKHAN GEÇİDİ:
  (BOLU KARABÜK ZONGULDAK SINIRI)
  Bolu Karabük ve Zonguldak il sınırları arasına sıkışan Dorukhan Geçidine yüksek rakım kazandıran Kızılkiriş, Gölcük, Göl dağı ve Bolu Dağlarıdır. 925 Rakımlık bu geçidimize Bolu Mengen üzerinden Devrek istikametine gidildiği vakit. Yanı sıra Zonguldak Devrek üzeri Karabükden ise Göçebe, Devrek üzeri varılabilir.
  KARAMURAT GEÇİDİ:
  (BOLU SAKARYA SINIRI)
  Bolu il sınırları içerisinde olan Karamurat Geçidine Yüksekliği kazandıran Köroğlu ve Elmacık Dağlarımızdır. 725 Rakımlık bu geçidimize Bolu Mudurnu ilçesinden 12 Km. pedalın ardından varılabilinir.

  ÖRENCİK GEÇİDİ :
  (KASTAMONU)
  Batın il sınırı ile Kastamonu ili sınırlarının kesiştiği noktada Bartın ili Ulus ilçesi Kabadağ beldesine bağlı Şirinler köyü ile Kastamonu ili Pınarbaşı ilçesine bağlı Dizdarlı köyleri arasına sıkışmış 990 rakıma sahip bir geçidimizdir.

  KARABAYIR GEÇİDİ:
  (KASTAMONU KARABÜK SINIRI)
  Karabük il sınırı ile Kastamonu il sınırları içerisinde olup, Karabük ili Eflâni ilçesi Alpagut kasabası ile Kastamonu ile Pınarbaşı ilçesi Çengelli kasabaları arasında en yüksek rakıma ulaşılabilir. Karabük’ den 64. Km sonra, Kastamonu’dan ise toplamda 74.Km. yapıp 1550 Rakımlık Ballı Dağ Geçidini de aşarak Pınarbaşı’nın üzerinden varabilirsiniz. Karabayır Geçidi 1060 Rakıma sahiptir.

  DAĞLI GEÇİDİ:
  (KASTAMONU)
  Kastamonu il sınırları dâhilinde olan Dağlı Geçidi 950 Rakımlık yükseltiye sahip olup en uygun varış güzergâhı olarak yine Kastamonu ya bağlı Cide ilçesinden yaklaşık 20. Km lik bir kat edişin ardından varılanıdır. Aynı noktaya Kastamonu çıkışlı 1210 Rakılı Oyrak Geçidini de aşarak Seydiler Ağlı üzeri yaklaşık 113 Km. Lik bir kat edişin ardından ulaşılabilir.

  BALLIDAĞ GEÇİDİ:
  (KASTAMONU)
  Ballıdağ geçidimiz de Kastamonu il sınırları içerisinde olan ve 1550 Rakımlık yükseltiye sahip olan geçitlerimizden. Yükseltisini adı gibi Ballı Dağından almış bir geçidimizdir. Ulaşım Kastamonu hareketle Daday üzeri Azdavay güzergâhındadır. 40 Km. Lik bir kat edişin ardından noktada olabilirsiniz.

  OYRAK GEÇİDİ:
  (KASTAMONU)
  Kastamonu il sınırlarında olan bu geçidimizin ile olan uzaklığı yaklaşık 22. Km.dir. İlin Kuzeyine Seydiler bölümüne düşen Oyrak Geçidi 1210 Rakımlı bir yükseltiye sahiptir.

  KARTALTPE GEÇİDİ:
  (KASTAMONU)
  Kastamonu il sınırlarında olan bu geçidimize de Kastamonu merkezden ulaşarak Oyrak Geçidini de aşarak Seydiler’den sağa saparak yaklaşık bir 22. Km. Daha yaparak ulaşılabilir.
  Kartaltepe 1240 Rakımlık bir yükseltiye sahiptir.

  ECEVİT GEÇİDİ:
  (KASTAMONU)
  1170 Rakımlık yükseltiye sahip Ecevit Geçidi Kastamonu il sınırlarındadır. Oyrak ve Kartaltepe Geçitlerini yanı sıra 55. Km. lik yolu da aştıktan sonra ulaşabilirsiniz. Ecevit Geçidine Çataltepe ve Keyneak tepeler yükselti katmaktadır.

  ÇUHADAROĞLU GEÇİDİ:
  (KASTAMONU)
  Bu geçidi geçmenin yanı sıra, birden fazla geçit geçilmeyi düşünülüyorsa, Ulaşım olarak Kastamonu merkezi temel alınmalıdır. Yaklaşık 85. Km. Sonra Oyrak, Kartaltepe ve Ecevit Geçitlerini de aşarak ulaşabilirsiniz. Çuhadıroğlu Geçidi 965 Rakımlık bir yükseltiye sahip. Yolun devamında Kastamonu’nun şirin bir ilçesi olan İnebolu’ya giriyorsunuz.

  YARALIGÖZ GEÇİDİ:
  (KASTAMONU)
  Yaralıgöz Dağının yükselti kattığı Yaralıgöz Geçidi 2019 Rakıma sahip. Yaralıgöz Geçidine sürüş. Kastamonu çıkışlı Abana da son bulacak şekilde de gerçekleşe bilir, Bunun tam tersi bir güzergâh şeridi de izlenebilir.

  ISIRGANLI GEÇİDİ:
  (KASTAMONU)
  1170 Rakıma sahip Isırgan Geçidine, Yaralıgöz Geçidinde olduğu gibi, yükselti katan dağımız Yaralıgöz Dağıdır. Yaklaşık 44. Km.nin ardından Devrekâni’ yi de aşarak bu geçitlerimize varılabilir.
  Farklı bir geçit projesi de Kastamonu çıkışlı, 1210 Rakımlık Oyrak Geçidi, Devri kaniden sağa saparak Yaralıgöz ve Isırganlı Geçitlerini aşıp, Abana ilçesine varmak. Buradan İnebolu’ya, İnebolu’dan sola saparak iç’ e doğru Seydiler istikametine güzergâh çizip sırasıyla Çuhadıroğlu, Ecevit Geçitlerine. Sonrasında ise Seydiler İlçesine girmeden Ağlı İlçesine saparak 1240 Rakımlık Kartaltepe Geçidini de aşarak Seydiler ve Kastamonu ya ulaşıyorsunuz. Toplamda 213. Km yaparak 6 Geçidi tamamlamanız mümkün.

  ILGAZDAĞI GEÇİDİ:
  (KASTAMONU)
  Kastamonu il sınırlarında olan Ilgazdağı Geçidine, yükselti katan da yine geçide ismini veren Ilgaz Dağlarıdır. 1210 Rakıma sahip bu geçidimiz, Kastamonu’nun Güney cephesine düşmekte. 41. Km. Lik bir pedalın ardından bu geçidimize ulaşmak mümkün.

  TOSYA ILGAZDAĞI GEÇİDİ:
  (KASTAMONU)
  Kastamonu il sınırlarında yer alan Tosya Geçidi Tosya ilçesine daha yakındır. Çatalılgaz Dağının yükselti verdiği bu 1625 Rakımlık Geçidimize, Tosya’ dan Akaya üzeri Kastamonu ya da bunun tam tersi istikametini izleyerek yapabilirsiniz. Kastamonu Tosya arası 60. Km.dir.

  TÜRBE GEÇİDİ:
  (KASTAMONU)
  Kastamonu ile Çorum il sınırında yer alan Türbe Geçidi 1625 Rakımına sahip. Tosya’dan yaklaşık 31 Km. Sonra Türbe Geçidine, Köse Dağının ardından 1180 Rakımlık Elmabeli Geçidini de geçerek Çorum il sınırlarına giriyorsunuz.

  AKGÖL GEÇİDİ:
  (SİNOP)
  Sinop il sınırlarında yer alan Akgöl Geçidinin denizden yüksekliği 1380 M.dir. Geçide yükselti katan ise Küre Dağlarıdır. Kastamonu sınırına da yakın olan bu geçidimize ulaşmak için Sinop’ un ilçeleri olan Türkeli ile Ayancık ilçeleri arasında yer alan Otmanlı istikametine sapmak olacaktır. Yaklaşık 50 Km. nin ardından hem bu geçidi geçiyor hem de Kastamonu’nun ilçesi olan Hanönü’ ne varıyorsunuz.

  DRANAZ GEÇİDİ:
  (SİNOP)
  Sinop il sınırlarına dâhil olan bu geçidimiz, Küre Dağının varlığıyla 1350 Rakımlık bir yükselti kazanmıştır. Bu geçide ulaşmak için Sinop’tan çıkışla 17 Km. ardından Kabalı kasabasından sağ’a, Boyabat istikametine saparak varılabilir.

  DİKMEN GEÇİDİ:
  (SAMSUN)
  Samsun il sınırlarında yer alan bu geçidimize yüksekliği Küre Dağı katmıştır. Sinop iline yakın olan bu geçidimiz 1440 Rakıma sahiptir. Samsun Alaçam’dan yaklaşık 34 Km. Sonra ulaşılabilen bu noktadan ya geri dönmek ya da Sinop il sınırları dâhilinde olan Durağan üzeri Boyabat’a geçebilirsiniz.
  GÜVENBELİ GEÇİDİ:
  (SAMSUN)
  Samsun il sınırlarında yer alan Güvenbeli Geçidi 880 Rakıma sahip geçitlerimizdendir.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Karadeniz Bölgesinde Bulunan Akarsular Hangi Denize Dökülmektedir
 3. Karadeniz Bölgesinde Bulunan Akarsular Ve Göller
 4. karadeniz bölgesinde bulunan doğal varlıklar
 5. Karadeniz bölgesinde bulunan ovalar hangileridir?
 6. Karadeniz Bölgesinin Dağları, Karadeniz bölgesinde bulunan dağlar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  KARADAĞ GEÇİDİ:
  (SAMSUN)
  Samsun il sınırlarında yer alan bu geçidimiz 980 Rakımlık yükseltiye sahip. Samsun merkezden Kavak Havza üzeri gidildiği vakit geçit noktasına varılır. Aynı güzergâhta tren yolu da olduğundan Kavaktan çıkışla da başlangıç yapılabilinir. Kavak çıkışlı başlangıç uygulandığı takdirde 17 Km. nin ardından noktaya varılır.

  KILIÇASLAN GEÇİDİ:
  (AMASYA SAMSUN SINIRI)
  Canik Dağlarının yükselti verdiği Akdağ zirveli Kılıçaslan Geçidinin rakıma 975.Dir. Kılıçaslan Geçidine Samsun Atakum’dan Kavak, Lâdik üzeri 90 Km. Ardından, Amasya Taşova, Destek üzeri gidildiği vakit varılabilir. Tam tersi istikamette ise 71 Km.nin ardından noktaya varılabilir.

  ULUBEL GEÇİDİ:
  (AMASYA)
  Amasya il sınırlarında yer alan Ulubel Geçidinin denizden yüksekliği 965. Rakımdadır. Amasya’nın Merzifon ilçesine uzaklığı yaklaşık 19 km.dir.

  İNDAĞI GEÇİDİ:
  (ÇANKIRI)
  İndağı Geçidi Çankırı il sınırlarında olup 1420 Rakıma sahiptir. Kastamonu ili Ilgaz ilçesine yakın olan bu geçidimiz, Kastamonu çıkışlı yapılacak olursa, Ilgazdağı Geçidi de aşılarak Çankırı Korgun yoluna girilir. Kastamonu’da yaklaşık 80 Km. Çankırı’dan ise yaklaşık 50 Km. Dir.

  GÖKÇEBAYIR GEÇİDİ:
  (ORDU)
  Ordu il sınırlarında yer alan Gökçebayır Geçidi 1365 Rakımlık bir yükseltide. Tokat il sınırlarına yakın olan bu geçidimize ulaşabilecek bir nokta da Ordu Ünye’ den Çaybaşı, Akkuş istikametine gitmekle mümkün olabilir. Yaklaşık 58 Km. Sonra varılan noktaya yükseklik katan dağlarımız, Canik ve Karakuş’ Tur.

  GÜRGENTEPE GEÇİDİ:
  (ORDU)
  Ordu ili sınırlarında olan bu geçidimize ulaşmak için, Ordu merkezden Ulubey, Gürgentepe istikametine hareket etmek gerekir.1180 Rakımlık bu geçidin devamı halinde Mesudiye istikametinin devamında yer alan 1480 Rakımlı Haçbeli Geçidine ulaşıp geçmeniz de mümkün. Ordu çıkışlı gidilecek olursa yaklaşık 40 Km.nin ardından ulaşılabilinir.

  HAÇBELİ GEÇİDİ:
  (ORDU)
  Ordu il sınırlarında yer alan Haçbeli Geçidine Mesudiye yolu izlendiği vakit Gürgentepe Geçidi de aşılarak varılmış olur. Yaklaşık 50 Km. pedallaşmanın ardından varılan notanın yükseltisi 1480 Rakım değerindedir.

  EĞRİBEL GEÇİDİ:
  (GİRESUN)
  Giresun il sınırlarında olan Eğribel Geçidi. 2200 Rakımlık bir yükseltiye sahip, yükseltiye değer katan zengin dağlarımız ise Giresun Dağlarının kendisi. Geçide ulaşmanın yolu Giresun merkezden Dereli İlçesine saparak içe doğru meşakkatli bir yol izleyerek Şebin Karahisar yönünde devam etmektir. Bu mesafeye yaklaşık 80 Km yol alarak varabilirsiniz.

  ZİGANA GEÇİDİ:
  (TRABZON)
  Zigana 2018 Rakımlık yükseltisiyle şarkılara türkülere adını yazdırmış geçitlerimizdendir. Buraya ulaşmak için Trabzon merkezden Maçka istikametine Maçka’ dan Sümela Manastırının aksi güzergahı olan Gümüşhane Torul yönüne gitmeniz gerekiyor. Geçit yüksekliğini Deveboynuzu Tepesi ve Zigana Dağlarından alır. Bu yol sizi ayrıca Torul üzerinden Gümüşhane iline kavuşturur. Trabzon ile Geçidin arası yaklaşık 60 Km.dir.

  KOSTANDAĞI GEÇİDİ:
  (GÜMÜŞHANE)
  Ziyaret ve Kalkan Dağlarının yükseklik kattığı Kostandağı Geçidinin yükseltisi 2580 M. Dir. Gümüşhane’ den çıkışlı izlenilebilecek güzergâh da Güney Doğu İstikametine, Kale beldesine varmadan Yağmurdere istikametine yönelerek varabilirsiniz. Noktaya varmanız yaklaşık 45 Km. sürer.

  FINDIKBELİ GEÇİDİ:
  (GÜMÜŞHANE GİRESUN SINIRI)
  Gümüşhane ile Giresun sınırında yer elen Fındıkbeli Geçidinin Rakımı 2018 Dur. Gümüşhane’den hareketle çıkış alınılacağı takdirde 2 çetin geçidi daha geçmenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Gümüşhane’nin çıkışından Köse’ ye saparak ilk geçit olan Kösedağ (1900) Geçidini, ardından Kelkit’ e saparak Çilhorozdağı Geçidini (1650) geçerek Şiran ilçesini de geçerek Fındıkbeli Geçidi’ ne varıyorsunuz. Devamında ise Alucra üzerinden Şebinkarahisar’ a varıyorsunuz. Bu güzergâh boyunca size Giresun Dağları, Köse Dağları, Derin Dağı, Çadır Dağları eşlik edecek. Bu güzergâh boyunca yapılacak takribi 180 Km.

  ÇİLHOROZDAĞI GEÇİDİ:
  (GÜMÜŞHANE)
  Gümüşhane il sınırlarında olan bu geçidimizin rakım değeri 1650 M. Dir. Gürüz Dağının yükseklik kattığı bu geçide ulaşma yolu olarak Gümüşhane, Köse, Şiran yolu önerilebilinir. Yaklaşık 75 Km. lik bu alandan geçerken beraberinde 1900 Rakımlık Kösedağ Geçidinden de geçeceksiniz.

  KÖSEDAĞ GEÇİDİ:
  (GÜMÜŞHANE)
  Çadır, Köse ve Derin Dağlarının yükseklik verdiği Kösedağ Geçidi. Gümüşhane çıkışında, Köse yolundadır. 1900 Rakımlık bu geçidimize yaklaşık 35 Km. lik bir sürüşün ardından varılabilinir.

  TERSUN GEÇİDİ:
  (GÜMÜŞHANE)
  Gümüşhane il sınırlarında yer alan bu geçidimiz Giresun Dağlarının eteklerinden geçer. 2000 Rakımlık Tersun Geçidine ulaşmanın alternatif yollarından biride, Gümüşhane’ ye girmeden önce Torul’un 9 Km. sinden Sonra sağ’a saparak Övündü, Demirkaynak, Dibekli istikametindeki Köylere girmektir. Şiran’a çıkan bu yol daha çetin ve meşakkatlidir. Elmalı, Taşlıca, Sarıklı Dağ ve Tepeleri geçidin düzerinde yüksekliklere ulaşmaktadır. 40 Km. lik sürüşün ardından noktada olabilirsiniz.

  VAUKDAĞI GEÇİDİ:
  (GÜMÜŞHANE BAYBURT SINIRI)
  Gümüşhane Bayburt yolu arsında yer alan bu geçidimize, Gümüşhane’den çıkışlı Kale ilçesinden 16 Km. sonra varabilirsiniz. 875 Rakımlık bir yükseltiye sahiptir.

  SALMANKAÇ GEÇİDİ:
  (GÜMÜŞHANE BAYBURT SINIRI)
  Gümüşhane Bayburt sınırını oluşturan ikinci geçidimizin yükseltisi 2260 rakımdır. Bayburt ili çıkışla Aydıntepe Büyüdağ istikametine 44 Km. ardından varılabilinir.

  OVİFDAĞI GEÇİDİ:
  (RİZE)
  Ovisdağı Geçidine Of’ tan çıkışta İyidere’ye girmeden Yaylacılar sapağından sağ’a saparak Güneyce İkizdere İstikametine yaklaşık 65 Km girdikten sonra ulaşabilirsiniz. Ovisdağı Geçidi 2600 Rakımlık bir yükseltiye sahip.

  SOĞANLI GEÇİDİ:
  (BAYBURT TRABZON SINIRI)
  Yamalı Dağının yükseklik kattığı Soğanlı Geçidi 2230 Rakıma sahiptir. Bayburt Of yolu üzerinde olan bu geçidimize her iki yönden de ulaşılabilinir. Bayburt’tan 37 Km. İken Of dan çıkışlı Çaykara üzeri Uzungöl Tabiat Parkına girmeden direk devam ettiğiniz vakit 63 Km. sonra Soğanlı Geçidi noktasını varabiliyorsunuz.

  CANKURTARAN GEÇİDİ:
  (ARTVİN)
  Artvin il sınırlarında yer alan Cankurtaran Geçidi 1000 Rakımlık bir yükseltiye sahip. Hopa ile Borçka arsında kalan geçidimize Hopa çıkışlı ulaşmak için yaklaşık 36 Km pedal çevirmek gerekir.

  MAÇAHEL GEÇİDİ:
  (ARTVİN)
  Artvin il sınırlarına dâhil olan dört geçidimizden biridir. Karçal Dağı’nın yükseklik kazandırdığı Maçahel Geçidi aynı zamanda Gürcistan’a sınır çizerek yol alır.1890 Rakıma sahip olan bu geçidimize ulaşmanın yolu Borçka’dan çıkışla, Muratlı yolunda yolun 8 Km. sinden sağ’a Aralık, Atanoğlu ve Camili güzergâhına saparak 43 Km.nin ardından varılıyor.

  YALNIZÇAM GEÇİDİ:
  (ARTVİN)
  Artvin il sınırında olan bu geçidimizin rakımı 2640 tır. Yalnızçam Dağlarının yükseklik kattığı bu geçide ulamak için Artvin Ardanuç yolunu kullanmanız gerekir. Geçidin ardından Ardahan il sınırın da yer alan Yalnızçam’ın üzerinden Ardahan’a ulaşabilirsiniz. Geçide Artvin’den çıkışla 35 Km. sonrasında varılır.

  ÇAMLIBEL GEÇİDİ:
  (ARTVİN ARDAHAN SINIRI)
  Ardahan ile sınır oluşturan Çamlıbel Geçidi 2649 lik rakıma sahip. Şavşat Ardahan arasında var olan bu geçide Şavşat çıkışlı ulaşabilirsiniz. Şavşat’tan 26 Km sonra ulaşacağınız bu geçidin, sonrasın da ise 23 Km yaparak Ardahan’a varıyorsunuz.

  Kaynak: candede.net
 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş