Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Gebe lik zehirlenmesinde teşhis Gebe lik zehirlenmesinde teşhis Amerika'da yapılan bir çalışmayla , gebe lik zehirlenmesi olarak da bilinen ve tedavi edilmediği zaman ölümcül sonuçlara

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gebelik zehirlenmesinde teşhis

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gebelik zehirlenmesinde teşhis

  Gebelik zehirlenmesinde teşhis

  Amerika'da yapılan bir çalışmayla, gebelik zehirlenmesi olarak da bilinen ve tedavi edilmediği zaman ölümcül sonuçlara yol açan preeklampsinin basit bir idrar testiyle öngörülebileceği belirlendi.

  Mayo Klinik'te yapılan araştırmaya 15'i preeklampsi hastası 315 kadın katıldı.

  Amerikan Nefroloji Derneği'nin yıllık toplantısında çalışmayla ilgili bir sunum yapan araştırmacılar, preeklampsi hastası kadınların idrarında belirli bazı böbrek hücrelerine rastladıklarını açıkladı.

  Bu hücrelerin, normal gebelik yaşayan kadınların idrarında görülmediği bildirildi. Şimdiye kadar hangi kadınlarda yüksek tansiyonun preeklampsiye bağlı olarak geliştiğinin saptanmasında güçlük yaşanıyordu.

  Aynı ekip, gebelikte yüksek tansiyonun uzun süreli etkilerini de araştırdı. 1970'li ve 1980'li yıllarda çocuk sahibi olan yaklaşık 6 bin kadının katıldığı araştırmaya göre gebeliği sırasında yüksek tansiyondan şikayetçi olan kadınlarda 40 yaş sonrası yüksek tansiyon, böbrek hastalıkları ve felç görülmesi riski diğer kadınlara oranla daha fazla.

  Gebeliği sırasında yüksek tansiyondan şikayetçi kadınların neredeyse yarısının, 40 yaşında da yüksek tansiyon nedeniyle tedavi gördüğü bildirildi. Bu oran, sağlıkgebelik geçiren kadınlarda üçte bir olarak tespit edildi. Gebeliğin 20. haftasından sonra ortaya çıkan preeklampsi, yüksek tansiyon ve idrarda yüksek oranda protein gibi belirtiler gösteriyor. Tedavi edilmemesi durumunda beyin kanaması, böbrek yetmezliği ve kalp yetmezliğine yol açabilen preeklampsi, bebeklerde de gelişme geriliği ile sonuçlanabiliyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dış gebelik sebepleri nelerdir, Dış Gebelik Nedir, Dış gebelik tedavisi Nasıl Olur, Dış ge
 3. Gebelik ne zaman başlar? Normal bir gebelik kaç gün sürer?
 4. Gebelik Soruları Gebelik Sorunları - Gebelik Hakkında - Gebelik Soru Ve Cevaplar - Gebelik
 5. Gebelik Belirtileri, Gebelik ne zaman başlar, Gebelik yaşı nasıl hesaplanır, Gebelik testl
 6. Gebelik belirtileri, Gebelik belirtileri nelerdir, gebelik nasıl anlaşılır, gebeliğin vücu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş