Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Adet öncesi gerilimin sebebleri Adet öncesi gerilim Adet öncesi gerilim , adetten önce bir kadın ın yaşamını çekilmez hale getirebilir. Tedaviyle bazı belirtiler giderilse de

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Adet öncesi gerilimin nedenleri

  Sponsorlu Bağlantılar

  Adet öncesi gerilimin sebebleri
  Adet öncesi gerilim

  Adet öncesi gerilim, adetten önce bir kadının yaşamını çekilmez hale getirebilir. Tedaviyle bazı belirtiler giderilse de kendi kendine yardım ve çevredekilerin anlayışı adet öncesi gerilimin rahat atlatılmasında büyük önem taşır.
  Çeşitli açıklmaların yapılmış olmasına karşın, adet öncesi gerilimin nedenlerine ilişkin tartışmalar sürmektedir. Bazı doktorlar olayın doğrudan progesteron ve östrojen hormonlarının üretimine ve dengesine bağlı olduğuna inanmadktadır. Bazıları da bu dönemde beynin, önemli bir madde olan piridoksini ( B6 vitamini ) yeterli miktarda yapamamasını neden olarak göstermektedirler.

  Bununla birlikte, adet öncesi geriliminde, fizyolojik olmayan etmenlerde rol oynayabilir. Bazı kadınların bedenlerinin gerçirdiği bu süreçten utandıkları ya da adeti olumsuz bir durum olarak düşündükleri bilinmektedir. Sözgelimi bazı kadınlar adet günlerini nefretle karşılamaktadır. Halk arasında adet görmenin, kirlenme olarak da adlandırılması buna bir örnektir. Ancak bu tür görüşlerin etkilerini ölçmek zor olduğundan, söz konusu kuramların kesin olarak kanıtlanması güçtür.

  Bir grup bilim adamına göre adet öncesi gerilim, tıbbi ve sosyal etmenlerin karışımından kaynaklanmaktadır. Adet sırasında hem bedenin hem de beden kimyasının değiştiği hiç kuşkuya yer bırakmayacak biçimde kanıtlanmış olduğundan, bu görüş de tek başına, duruma yeterli bir açıklama getirememektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Adet öncesi lekelenme orucu bozar mı
 3. Adet öncesi kahverengi leke orucu bozar mı
 4. Adet öncesi kahverengi akıntı orucu bozar mı
 5. Adet Düzensizliği Nedenleri ve Tedavisi
 6. Adet Dönemi Öncesi Gerginlik!
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş