Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

adet Sırasında Aşırı Kan Gelmesi adet döneminde neden çok kan gelir Âdet günlerinde , olağandan fazla kan geldiğini gören kadın lar telaşlanırlar. Bu durumda doktora

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Adet döneminde çok kan gelmesi

  Sponsorlu Bağlantılar
  adet Sırasında Aşırı Kan Gelmesi
  adet döneminde neden çok kan gelir


  Âdet günlerinde, olağandan fazla kan geldiğini gören kadınlar telaşlanırlar. Bu durumda doktora gitmek gerekir. Ancak aşırı kan gelmesinin nedeni, genellikle coşkusal bir değişiklik ya da dölyatağı içine yerleştirilmiş gebeliği önleyici araçların yol açtığı hormon dengesizliğidir. Dölyatağı yüzeyini genişleten herhangi bir şey, kan miktarının artma¬sına yol açar. Her doğum sonrasında, dölyatağı eskisine oranla biraz daha büyür ve bunun sonucunda da âdet günlerinde daha fazla kan görülür. Dölyatağında oluşan miyomlar ve daha önce sözü edilen endometriyosis olayı da aşırı kanamaya yol açar. Yumurtalıkların iki hormonu olan progesteron ve östrojen arasında bir dengesizlik olursa, dölyatağı şişer. Pıhtılaşmanın yetersiz olmasına yol açan bazı kan hastalıkları, kılcal damarların dayanıksız olması, iç salgı bezlerinden herhangi birinin görevini yapmaması, örneğin tiroid bezinin çalışmaması ve hipotalamusun hastalanması gibi nedenlerle de âdet kanının miktarı artar. Âdet günlerinde gelen kanın çoğalmasıyla birlikte, iki âdet dönemi arasında da kanama görülebilir. Bu zamansız kanama iki kez tekrarlanırsa, doktora gitmek gerekir. Çünkü kanamalar dölyatağı ya da dölyatağı boynu kanserinin belirtileri de olabilir.

  Tedavi

  En etkili ilaç tedavisi hormonlara dayanır. Karma yapıdaki doğum kontrol hapı yüksek dozda verilebilir. Ayrıca bu haplarla dönüşümlü olarak yapay progesteron kullanılabilir. Doğum kontrol hapları ve progesteron, dölyatağının iç çeperinin gereğinden çok kalınlaşmasını engeller ve düzleştirir.

  Âdet sırasında gözlemlenen herhangi bir önemli değişiklik, öncelikle ilaç yoluyla giderilmelidir. Ameliyata, ancak başka tedavi yöntemlerinin gideremediği durumlarda başvurulur. İlk olarak yalnızca genişletme ve kazıma işlemi uygulanır. Miyomlar oluşması durumunda ise, miyomlar ameliyatla alınır. Doktor, çocuk sahibi ileri yaştaki hastalara dölyatağının tümüyle alınmasını (histerektomi) önerebilir. Belirtiler ameliyatı kaçınılmaz kılıyorsa, dölyatağının tümüyle alınması gerekir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Adet bittikten sonra kan gelmesi orucu bozar mı
 3. Adet bittikten sonra leke gelmesi orucu bozarmı
 4. Adet döneminde ağrı, adet ağrısı neden olur
 5. Adet döneminde az kan gelmesi
 6. adet döneminde baş ağrısı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş