Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Anne Sütünün Faydaları Bebeğiniz için eksiksiz ve her şeyiyle hazır olarak yaratılan anne sütünün faydaları , onun hiçbir mamayla ölçülemeyecek kadar mükemmel bir besin olduğunu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Anne sütünün faydaları nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Anne Sütünün Faydaları

  Bebeğiniz için eksiksiz ve her şeyiyle hazır olarak yaratılan anne sütünün faydaları, onun hiçbir mamayla ölçülemeyecek kadar mükemmel bir besin olduğunu ortaya koymaktadır.

  Öncelikle, anne sütü bebeğinize özel olarak üretilmektedir ve bebeğinizin ihtiyaçlarına göre içerdiği besin maddeleri ve oranları sürekli değişmektedir. Anne sütünün sindirimi de çok kolaydır.

  Anne sütünün faydaları: Anne sütü beyin hücrelerinin büyümesini destekler ve sinir sisteminin gelişimini hızlandırır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlara karşı dayanıklılığı arttırır.

  Anne sütüyle beslenen bebeklerin ileriki yaşlarda kalp ve damar hastalıklarına yakalanma oranı ile kalp krizi riski daha düşük olmaktadır. Yine anne sütüyle beslenen bebeklerde şişmanlık, yani obezite riski azalmaktadır.

  Anne sütü, kemik, kas ve beyin gelişimini destekler. En az 6 ay anne sütüyle beslenen bebeklerin daha zeki olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca, şeker hastalığı, kanser ve solunum yolu enfeksiyonlarına karşı koruyucudur. Göz gelişimi için çok faydalıdır.

  Bunlar, anne sütünün diğer besinlerden üstün olan yönlerinden sadece bir kaçıdır. Anne sütü bebeğiniz için hem bebekliğinde gelişimi için ihtiyaç duyduğu besin maddelerini en uygun oranda ve şekilde sunmakta hem de yetişkinliğinde karşılaşması muhtemel ciddi sağlık sorunlarını önleyici rol oynamaktadır. Bu nedenle, Kur'an-ı Kerim'de de tavsiye edildiği şekilde, bebeğinize 2 yıl anne sütü vermeye özen gösterin.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bebeğin beslenmesinde anne sütünün önemi nedir
 3. Anne sütü nasıl saklanır, anne sütünün nasıl saklanması gerektiğini biliyormusunuz, Anne S
 4. Anne Sütünü Vücut Nasıl Üretir Anne Sütü Nasıl Olur Anne Sütünün Özelliği
 5. Arı Sütü Nedir – Arı Sütünün Faydaları Nelerdir
 6. Arı Sütünün Faydaları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş