Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

<H4 style="TEXT-INDENT: 0.8cm">Rutin Kontroller Dışında Jinekologa Başvurmam Gereken Durumlar Hangileridir? Jinekolojik muayene , 3 aşama da değerlendirilir. </H4> İlk olarak kadın ın dış genital organları

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Rutin Kontroller Dışında Jinekologa Başvurmam Gereken Bazı Haller

  Sponsorlu Bağlantılar
  <H4 style="TEXT-INDENT: 0.8cm">Rutin Kontroller Dışında Jinekologa Başvurmam Gereken Durumlar Hangileridir?  Jinekolojik muayene, 3 aşama da değerlendirilir. </H4>İlk olarak kadının dış genital organları yani vulva gözle incelenir (inspeksiyon). Bu sırada vulvadaki kitleler, cilt lezyonları, enfeksiyon belirtileri değerlendirilir.
  İkinci aşama vajen ve rahim ağzının (serviks) spekulum denen aletle incelenmesidir (spekulum muayenesi). Bu sırada vajen ve serviksteki çeşitli lezyonlar ve varsa akıntı direkt gözle incelenir. Lezyonlardan sürüntü veya

  gerekiyorsa biyopsi alınır, akıntı örneği alınarak mikroskopta incelenir veya kültüre gönderilir. Vajen değerlendirilirken vajenin esnekliği idrar torbası ya da rektumsa sarkma olup olmadığı da incelenir.

  Muayenenin son aşaması ise iki elle (bimanuel) yapılan vajinal muayenedir. Bu muayenede doktorunuzun bir elinin (genellikle sağ) orta ve işaret parmakları ile vajende diğer el ise karındadır (vajinal bimanuel muayene). Bu sırada rahim ve yumurtalıkların pozisyonu, kıvamı, büyüklüğü, kitle olup olmadığı, hareket ettirilip ettirilemediği ve ayrıca, hassasiyet ya da ağrı olup olmadığı değerlendirilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bu Olaylar Dışında, Ülkelerin İş Birliği Ve Dayanışma İçinde Olmaları Gereken Hangi Duruml
 3. Bebeğinize Çocuğunuza Yapılması gereken testler ve kontroller, anne çocuk, Bebeğinize Yapı
 4. Evde uymamız gereken bazı kurallar nelerdir
 5. Sömestre Tatilinde Uymamız Gereken Bazı Kurallar Nelerdir
 6. Rutin Kontroller Dışında Jinekologa Başvurmam Gereken Durumlar Hangileridir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş