Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Menapozun İlacı Bulundu Op. Dr. Aylin Totan , kadın ların korkulu rüyası olan menopozun , yürüyüş yapmak , sigara ve kafeinli gıdalardan uzak durmak gibi

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Menapozun İlacı Bulundu

  Sponsorlu Bağlantılar
  Menapozun İlacı Bulundu

  Op. Dr. Aylin Totan, kadınların korkulu rüyası olan menopozun, yürüyüş yapmak, sigara ve kafeinli gıdalardan uzak durmak gibi basit önlemlerle kabus olmaktan çıktığını söyledi. Kadınların korkulu rüyası olan menopozun, basit önlemlerle kabus olmaktan çıktığını belirterek, menopoza giren kadınlara bol bol yürüyüş yapmalarını, kullanıyorlarsa sigarayı bırakmalarını, aşırı çay, kahve, kola gibi kafeinli gıdalardan uzak durmalarını önerdi.


  Totan, menopozun en büyük belirtisinin adet düzensizlikleri olduğunu ifade ederek, “Ateş basması, terleme, çarpıntı yanı sıra zaman zaman yüzde ve boyunda kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu belirtiler menopozun ilk dönemlerinde sıklık gösterse de zamanla azalmaktadır. Menopoz döneminde gerginlik ve sıkıntı gibi psikolojik sorunlar da meydana gelirken uykunun kalitesi düşer. Cinsel birliktelikte ağrı hissi, idrar yapmada zorluk gibi belirtiler de menopoz döneminde görülen şikayetlerdir” diye konuştu.


  Her kadın farklı yaşıyor
  Menopozun genellikle 45-50’li yaşlarda görülmeye başladığına işaret eden Totan, bu dönemde her kadının aynı şiddette belirtilerle karşılaşmayacağına dikkat çekti. "Hatta kimi bireylerde hiç sorun çıkmamakta ya da çok hafif seyretmektedir" diyen Totan şöyle devam etti:

  "Ancak; kendini iyi hissetmeyen, menopozun hayatını nasıl etkileyeceğini merak eden bireyler mutlaka doktorundan destek almalıdır. Kişinin menopoz dönemine bilinçli ve hazırlıklı girmesi menopoz belirtilerinin şiddetini azaltır. Menopozdan sonra insan vücudundaki total kemik kitlesinde azalma görülür. Bu nedenle kırık oranları da artabilir. Bunun için 20-30 yaşları civarında doğal yollardan kalsiyum alınması son derece önemlidir. Kemik kaybının önlenmesinde yaşam tarzının da rolü vardır. Bu dönemde hanımlara yürüyüş önerilir. Sigara kullanımı da kemik kaybını artırdığı için sigarayı bırakması önerilir. Aşırı çay, kahve, kola gibi kafeinli gıdaların kontrollü tüketimi tavsiye edilir.”

  Yürüyüş önemli
  Menopoz döneminde östrojen hormonunun ve koruyucu etkisinin azalmasından dolayı kalp ve damar hastalıklarında artış gözlendiğini belirten Totan, tansiyon ve şeker hastalarının yanı sıra sigara kullanan bireylerin de risk taşıdığına işaret etti.
  Totan, Menopozdan sonra kadınlarda düşük dansiteli kolesterolde hızlı bir yükselmenin görüldüğünü ve bunun sonucunda koroner kalp hastalığı riskinin arttığına dikkat çekerek, "Bu dönemde bireye doktorunun muayene bulguları neticesinde östrojen tedavisi uygulanabilir. Kalp için koruyucu olan yüksek dansiteli kolesterol oranı yalnızca egzersizle arttığından kişinin yürüyüş yapması kemik erimesini önlediği gibi kalp için de koruyucu olacaktır” dedi.


  alıntı


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çocuk İlacı Neden Şeker Sanmıştır
 3. Futbol ne zaman icat edildi, Futbol nasıl bulundu, Futbol nezaman bulundu, Futbolu ilk kim
 4. Mızrağı kim nezaman buldu, mızrak nasıl bulundu, mızrak ilk ne zaman bulundu, mızrak hakkı
 5. Optik Kim Tarafından bulundu, Optik Nasıl Bulundu?
 6. Yu&Dali Saç Çıkarıcı Sprey İlacı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş