Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kısaca Jüri Ne Demek Jüri üyeleri , bir davanın celselerini izlemeleri için özel olarak halk arasından seçilmiş kimselerdir. Yargılama sonunda sanığı haklı ya da suçlu
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Jüri Ne Demek Kısaca

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kısaca Jüri Ne Demek

  Jüri üyeleri, bir davanın celselerini izlemeleri için özel olarak halk arasından seçilmiş kimselerdir. Yargılama sonunda sanığı haklı ya da suçlu buldukları hakkındaki kanılarını yargıca söyler. Jüri , bir değerlendirme kuruludur.

  Jüri Ne İş Yapar

  Bazı ülkelerin adalet sisteminde, duruşmalarda yargıç ve savcıdan başka jüri üyeleri de yer alır. Cinayet davalarında, halkın arasından rastgele seçilmiş kimselerden meydana gelen jürinin de hazır bulunması gerekir. Jüri üyesi olabilmek için 30 yaşını bitirmiş, dürüst ve şerefli vatandaş olmak gerekir. Jürinin görevi, bütün duruşmaları dikkatle izlemek, sonunda da ayrı bir terde toplanıp sanık hakkında oylama sonucu verdiği hükmü yargıca bildirmektir. Bazı durumlarda jürinin verdiği hükmün, yargıcın vereceği karar üzerinde etkisi olur. Çeşitli yarışmaların sonucunu değerlendirmek üzere de jüriler kurulur.

  Editör

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Muhafız Ne Demek Kısaca
 3. YTD Nedir YTD Ne Demek Kısaca
 4. Tehlil Ne Demek Kısaca
 5. Samed Ne Demek Kısaca
 6. rüyada jüri Görmenin anlamı nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş