Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Abdest Alınır , Abdestin Alınışı , Abdest Nasıl Alınır , Doğru Abdest Nasıl Alınır? Önce kollar dirseklerin yukarısına kadar sıvanır. Mümkünse kıbleye karşı dönülür.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Nasıl Abdest Alınır, Abdestin Alınışı,Abdest Nasıl Alınır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Nasıl Abdest Alınır, Abdestin Alınışı,Abdest Nasıl Alınır,  Doğru Abdest Nasıl Alınır?

  Önce kollar dirseklerin yukarısına kadar sıvanır. Mümkünse kıbleye karşı dönülür. "Niyet ettim Allah rızası için abdest almaya" diye niyet edilir ve "Eûzü billâhimineşşeytanirracîm, bismillâhirrahmanirrahim" okunur.

  Sonra sırasıyla:

  Eller bileklere kadar üç kere yıkanır, parmaklarda yüzük varsa oynatılır ve yüzüğün altının yıkanması sağlanır.

  Bundan sonra sağ avuç ile ağıza üç kere ayrı ayrı su alınıp her defasında güzelce çalkalanır. Sonra yine sağ avuca ayrı ayrı su alınarak buruna üç kere su çekilir ve sol el ile sümkürülerek burun temizlenir.

  Sonra yüzün her tarafı üç kere yıkanır. Bundan sonra evvela sağ kol üç defa dirseklerle beraber, sonra da sol kol yine üç defa dirseklerle beraber yıkanır.

  Bundan sonra eller yeni bir su ile ıslatılır, sağ elin içi ve parmaklar başın üzerine konularak meshedilir. Sonra eller ıslatılarak sağ elin şehadet parmağı ile sağ kulağın içi, baş parmağı ile de kulağın dışı: sol elin şehadet parmağı ile sol kulağın içi,baş parmağı ile de kulağın dışı meshedilir. Ellerin geriye kalan üçer parmağının dışı ile de boynun arkası meshedilir.

  Bundan sonra evvelâ sağ ayak, sonra sol ayak topuklarla beraber üçer defa yıkanır. Ayaklar yıkanırken: Sağ ayağın küçük parmağından, sıra ile büyük parmağa doğru, sol ayağın büyük parmağından da sıra ile küçük parmağa doğru yıkamak uygun olur. Ayaklar yıkanırken parmak aralarının iyice temizlenmesine dikkat edilir.

  Abdest bitince kıbleye karşı Kelime-i Şehadet okunur. Farzları, sünnetleri ve adabı yerine getirilerek alınan eksiksiz bir abdest böyle olur. Abdest alınırken okunan dualar vardır. Bunların okunması çok güzeldir. Okunmasa da abdest tamamdır.
  Alıntı

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Oruçluyken abdest nasıl alınır
 3. Abdest Nedir - Abdest Nasıl Alınır - Abdest Alınca Nasıl Niyet Edilir
 4. Güzel Abdest nasıl alınır, Güzel abdest almak
 5. Abdest nasıl alınır,Abdest alırken nelere dikkat edilir
 6. Abdest nasıl alınır resimli, Resimli abdest alma tarifi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş