Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Mucize ile Keramet arasında ne fark vardır Mucize; Allah ‘u Teala tarafından peygamber lerine verilen harkulade hallerdir. Yani peygamber lerin Allah ‘ın elçileri olduklarını ispat

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Mucize ile Keramet arasında ne fark vardır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mucize ile Keramet arasında ne fark vardır

  Mucize; Allah‘u Teala tarafından peygamberlerine verilen harkulade hallerdir. Yani peygamberlerin Allah‘ın elçileri olduklarını ispat etmek için Allah‘ın yardımı ile gösterdikleri olağan üstü olaylardır. Keramet ise Allah‘u Teala tarafından velilerine (dostlarına) ve hakiki müminlere verdiği olağan üstü hallerdir.
  Mucizeye örnek olarak bütün peygamberlerin hayatlarında farklı bir çok olay görebiliriz. Bunlardan mesela; Hz. Salih (a.s)‘dan kavminin kendisinden istediği devenin kayanın içinden çıkması, Hz. Musa (a.s)‘ın sihirbazlarla karşılaştığı zaman asasının büyük bir yılana dönüşmesi, yine Hz. İsa (a.s)‘ın çamurdan yapmış olduğu kuş fügürlerinin canlı kuşa dönüşüp uçması veya ölüleri diriltmesi gibi bir çok mucizeyi Kur’an‘da görebilmek mümkündür.
  Keramete ise Bediuzaman Said‘i Nursi‘nin yaşadığı bir olayı örnek olarak verebiliriz. Şöyle ki; Bir gün Said‘i Nursi tutuklanır. Askerler tarafından başka bir yere götürülmek üzere yola çıkılır. Bu arada namaz vakti gelir Bediuzaman namaz için kelepçelerinin açılmasını ister. Askerler buna izin vermezler. Ancak askerler kısa bir süre sonra onun kelepçesiz olarak abdes aldığını görürler. Ona bunu nasıl yaptığını sorarlar. O da „Namazın kerametidir.“ diye cevap verir.
  İşte kerametle ilgili olarak bunun gibi bir çok örnek görebiliriz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Mucize Ve Keramet Arasındaki Farklar
 3. Mucize Ve Keramet Ne Demektir
 4. Mucize Ve Keramet Nedir
 5. Mucize ile keramet arasındaki fark
 6. arı ile eşek arasında ne fark vardır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş