Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İslamiyette Mehirin Yeri Nedir İslamiyet’te mehr parası , evlenmek için değildir. Evliliğin düzenli , mutlu olarak devam etmesi , kadın ın hak ve hürriyetlerinin korunması

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İslamiyette Mehirin Yeri

  Sponsorlu Bağlantılar
  İslamiyette Mehirin Yeri Nedir  İslamiyet’te mehr parası, evlenmek için değildir. Evliliğin düzenli, mutlu olarak devam etmesi, kadının hak ve hürriyetlerinin korunması, din cahili huysuz erkeğin elinde oyuncak olmaması içindir. Mehr parasını vermek ve çocukların nafaka paralarını her ay ödemek korkusundan, erkek, hanımını boşayamaz. Bu korkunun olmadığı yerlerde, mahkemeler boşanma davaları ile dolup taşar. Bunun için, evlenecek kızın, İslam’ın güzel ahlakını ve kadına verdiği kıymeti bilen ve bunlara önem veren erkekten az miktarda, böyle olmayandan ise, fazla miktarda mehr istemesi efdaldir.

  Mehr parası, kadın için bir sigorta sayılır. Erkeğin zor ödeyeceği veya hiç veremeyeceği bir mehr ile evlenen kadını, erkek boşayamaz. Boşarsa, maddi hayatı felce uğrar. Mehr vermek korkusu, erkeğin iyi geçinmesine de sebep olur. Şayet erkek, mehr parasını verir de, hanımından ayrılırsa, hanımın kimsesi de yoksa, bu mehr parası ile geçinme imkanı bulabilir. İmkanı olan erkeğin, saliha kız veya kadına çok mehr vermesi iyi olur. Habeş imparatoru Necaşi, Ümm-i Habibe validemiz ile Peygamber efendimizin nikahlarını kıyınca, mehr olarak yaklaşık 2 kilo altın vermişti.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yaşadığınız Yerleşim Yeri Sizce Sahip Olduğu Hangi Özellikleri Sebebiyle Yerleşim Yeri Ola
 3. Mezar yeri satın almak dinen sakıncalımıdır, Mezar yeri satın alınabilirmi?
 4. Ashâb-ı kirâmın dinimizdeki yeri, Dini Bilgiler, Sahabe Sevgisinin Dinimizdeki Yeri, Sahab
 5. İbadetin yeri başkadır, işin yeri başkadır sözleri kime aittir
 6. Hz Muhammed'in doğum yeri, hz muhammed'in doğduğu yer, peygamberimizin doğum yeri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş