Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Salih amel nedir? Doğru bilgi ve doğru inanışın doğal sonucu , doğru davranıştır. Kur’an-ı Kerim , insanların doğru inanmalarını sağlayarak , doğru davranmaya yöneltir. Kur’an
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 194      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Salih Amel Nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Salih amel nedir?

  Doğru bilgi ve doğru inanışın doğal sonucu, doğru davranıştır. Kur’an-ı Kerim, insanların doğru inanmalarını sağlayarak, doğru davranmaya yöneltir. Kur’an ayetleri, iyi davranışlı kimselere rahmet ve rehber olan, hikmetli ayetlerdir. (Lokman suresi, 2-3. ayetler)

  Kur’an’da, Allah’ın indirdiği dine uygun her türlü tutum, yararlı, ıslah edici, düzeltici, içinde dirlik düzenlik barındıran davranışlara, doğru davranış (salih amel) denir. Salih amel Allah’ın rızasına, kişinin ve toplumun menfaatine uygun olan her güzel iş, söz ve davranıştır. Aile içerisinde sevgi-saygı ve anne babaya itaat, doğru bir davranış ve salih bir ameldir.

  Doğru davranış (salih amel) kulu, Allah katında manevi derecelere ve mutluluklara yükseltir. “İnanıp da salih ameller işleyenler için devamlı bir mükâfat vardır.” (Tin suresi, 6. ayet) ve “Şüphesiz iman edip, salih ameller işleyenler var ya; işte onlar yaratılmışların en hayırlısıdırlar.” (Beyyine suresi, 7. ayet )

  Allah insanları yaratmış, aralarından elçiler göndererek doğru bilgi, doğru inanış ve doğru davranışı göstermiş ve bizi bir imtihana tabi tutmuştur. “O, hanginizin daha güzel davranış (amel) yapacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratandır. O, mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır.”(Mülk suresi, 2. ayet)

  İnsanlar davranışlarında hürdür. Doğru ve faydalı davranışların yanında, yanlış ve zararlı davranışlar da yapabilir. Hareketlerindeki serbestlikten ve davranışları seçebilme hakkından dolayı, yaptıklarından sorumlu tutulmuştur.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Salih Amel Nedir Kısaca
 3. Salih Amel Nedir Özet
 4. Salih Amel Nedir Örnekler
 5. Paylaş Facebook Twitter Google

 6. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Allah sizden razı olsun ödevime yardımcı oldunuz 7. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 8. şekerkız

  ödevimden 100 aldım süpersinizzzzzzz


 9. Kayıtsız Üye

  bu site çok güzel hep bana araştırmalarımda yardımcı oluyor


 10. swett

  süper artı alacammmm


 11. Misafir Üye

  süpersiniz be hoca sözlü notummun 2sinide 100 girdi saolun teşekkürleeeeeeeerrr.............


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş