Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Teyemmümün Alınışı Önce kollar abdest alacakmış gibi sıvanır. Eûzü Besmele çekilir. "Abdestsizlikten veya cünüplükten temizlenmeye" diyerek niyet edilir. Sonra parmaklar açılır , ellerin iç kısımları
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Teyemmümün Alınışı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Teyemmümün Alınışı

  Önce kollar abdest alacakmış gibi sıvanır. Eûzü Besmele çekilir. "Abdestsizlikten veya cünüplükten temizlenmeye" diyerek niyet edilir. Sonra parmaklar açılır, ellerin iç kısımları temiz toprağa veya toprak cinsinden bir şeyin üzerine hafifçe vurularak, önce ileri sonra geri çekilerek sürülür.  Önce elleri sürtmek, sonra geri çekmek.  Eller kaldırılıp hafifçe birbirine vurularak silkelenir.  Yüzün her yeri bu iki elin iç kısımları ile meshedilir.

  Sonra elin iç kısımları aynı şekilde tekrar toprağa vurulur. Önce sol elin baş ve işaret parmakları ayrılır, kalan üç parmağın içiyle sağ kolun iç yüzü parmak uçlarından dirseklerle beraber meshedilir.  Sol elin iç tarafıyla, sağ kolun iç yüzü meshedilir.  Sağ kolun dış tarafı da yine aynı sol elin ayrılan baş ve işaret parmağıyla meshedilir.  Aynı şekilde bu defa da sağ el kullanılarak sol kol meshedilir.


  Böylece yüzün, ellerin ve kolların meshedilmedik hiç bir yeri bırakılmamakla, farzlarına ve sünnetlerine uygun bir teyemmüm yapılmış olur.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sözlü Ve Yazılı Edebiyatımızda Nevruz Bayramı, Özellikleri, Ele Alınışı
 3. Teyemmümün Niteliği Farzları
 4. Nasıl Abdest Alınır, Abdestin Alınışı,Abdest Nasıl Alınır
 5. Paylaş Facebook Twitter Google


 6. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş