Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hz. Mehdi Kimdir - Ahir Zaman Alametleri Mehdi Kimdir - Hz Mehdi Hayatı - Hz Meh din in Dünyaya Gelişi - Ahir Zaman Alametleri -
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hz. Mehdi Kimdir - Ahir Zaman Alametleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hz. Mehdi Kimdir - Ahir Zaman Alametleri

  Mehdi Kimdir - Hz Mehdi Hayatı - Hz Mehdinin Dünyaya Gelişi - Ahir Zaman Alametleri - Hazreti Mehdi Çıkış Alametleri Nelerdir


  Hazreti Mehdi, kıyamete yakın bir zamanda dünyaya gelecek ve insanları İslam ahlakına yaklaştıracak ve tüm dünyaya hidayet dağıtacak bir insandır. Bu kişi peygamber efendimiz Hz Muhammed (S.A.V)’in hadis-i şeriflerinde birçok kez dile getirilmiştir. Peygamber efendimizin ölümünden hemen sonra insanlar Hz. Mehdi’yi beklemeye başlamışlardır. Fakat Üstad Bediüzzaman Said Nursi’nin de ifadesiyle; “1400 yıl sonra gelecek o kutlu şahsı, kendi zamanlarına yakın zannetmişlerdir.”

  Hz. Mehdi kelimesi “insanları doğruya götüren” anlamına gelir. Hadislere göre Hz. Mehdi, önce İslam dünyasının içinde mücadele yürütecek ve İslam’ın aslından kopmuş olan Müslümanları gerçek imana ve ahlaka döndürecektir.

  Burada dikkat edilmesi gereken nokta şudur. Kuran-ı Kerim’de İslam’ın dünyaya hakim olma vaadi vardır. Allah bunu inanan müslümanlara vaat etmiştir. Bu olay Allahın izniyle Hz. Mehdi zamanında gerçekleşmeye başlayacak ve Hz. İsa (A.S.)’ın yeniden yeryüzüne dönmesi ile beraber tüm hristiyanlar müslüman olacak ve Ehli Kitap denen zümreden (hristiyanlar ve yahudiler) müslüman olmayan ve Hz. İsa’nın söylediklerine iman etmeyen hiç kimse kalmayacaktır. Hz. İsa (A.S.) kuranı kerimde de belirtildiği gibi asla öldürülmemiştir. Hayatı zaman ve mekan içerisinden çıkarılmıştır ve Ahir Zaman’da Hz. Mehdiye yardımcı olarak (ona tabii olarak) yeniden yeryüzüne gönderilecek ve insanları Allah’ın dinine İslam’a davet etmeye çalışacaktır.

  Evet Hz. Mehdi‘nin geliş zamanı tam da şuan bulunduğumuz günler içerisindedir. Hz. Mehdinin çıkış alametleri bir bir gerçekleşmeye başlamıştır. Üstelik bu alametlerin sayısı 300′e yaklaşmıştır. Bu kadar çok olayın sadece son 20-30 yılda meydana gelmesi Hz. Mehdi‘nin günümüzde yaşadığına büyük bir delildir. Tabii ki en doğrusunu Allah (c.c.) bilir.

  Şimdi Hz. Mehdi ile ilgili hçbir bilgisi olmayan okuyucularımız için aşağıda bazı bağlantılar veriyoruz. Hz. Mehdi konusunun iyice anlaşılması için bu bağlantılardaki sayfalar dikkatle okunmalıdır. Özellikle verile kaynaklar ve kaynakların güvenilirliği konusunda kendi araştırmanızı yapabilirsiniz. Tüm bilgiler belli kaynaklara dayanmaktadır. Bu açıdan tamamen gönül rahatlığıyla güvenebileceğiniz bir araştırmayı size sunmuş oluyoruz.

  Öncelikle Hz. Mehdi hakkında bir temel oluşturacak bu videoyu izlemeniz çok yerinde olacaktır. Daha sonra diğer linkleri de ziyaret ederek Hz. Mehdi (A.S.) hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.


  Ahir Zaman ve Hz Mehdi Belgesel Video  Ahir Zaman...
  İslam'a göre bu kavram, kıyamete yakın bir çağda, Kuran ahlakının tüm dünyaya egemen olacağı bir dönemi ifade eder. Peygamberimiz bu dönemi hadislerinde detaylı olarak anlatmıştır.

  Ahir zamanın ilk aşamasında, dünya Allah'ı inkar eden bir takım felsefi sistemler nedeniyle dejenere olacaktır. İnsanlık yaratılış amacından uzaklaşacak, bunun sonucunda büyük bir manevi boşluk ve ahlaki bozulma yaşanacaktır. Büyük felaketlerin, savaşların ve acıların ardından insanlık tek bir sorunun cevabını arayacaktır: "Kurtuluş nerede?"

  İşte tam bu umutsuzluk dönemi içinde Allah, karmaşa içindeki insanları doğru yola davet etmek için, bir şahsı görevlendirecektir: "Hz. Mehdi"Hz. Mehdi kelimesi "insanları doğruya götüren" anlamına gelir. Hadislere göre Hz. Mehdi, önce İslam dünyasının içinde mücadele yürütecek ve İslam'ın aslından kopmuş olan Müslümanları gerçek imana ve ahlaka döndürecektir.

  Ahir zamanın bu akışı, Peygamberimiz'in 14 asır önceki hadislerinde ve birçok İslam aliminin eserlerinde detaylı olarak anlatılmaktadır. Ve dahası, içinde yaşadığımız dönemde, ahir zamanın alametleri birbiri ardına gerçekleşmektedir...

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Zuhri Ahir Namazı Farz Mıdır
 3. Ahir Zaman ile ilgili Hadisler
 4. Resimli Kıyamet Alametleri, Resimlerle Kıyametin Alametleri
 5. Kıyamet Alametleri Mehdi
 6. Ahir zaman fitnesi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş