Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dokuz Yaşında Bir Kız Çocuğu Adet Görürse Din en Mükellef Olur mu çocuk ne zaman mükellef olur - çocuk ne zaman sorumlu olur - din

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dokuz Yaşında Bir Kız Çocuğu Adet Görürse Dinen Mükellef Olur mu

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dokuz Yaşında Bir Kız Çocuğu Adet Görürse Dinen Mükellef Olur mu

  çocuk ne zaman mükellef olur - çocuk ne zaman sorumlu olur - dinen mükellef olma çağı - dinin emirlerinden sorumlu olma çağı - ergenlik çağı, ergenlik çağı ne zaman başlar

  Soru: Hocam 9 yaşında bir kız çocuğu akil baliğ olunca yani ay hali görmeye başlayınca dini görevlerle mükellef olur mu? Yaş itibarıyla küçük olduğu için bu soruyu sorma gereği duydum. Yani hala çocuksu hareketleri var. Oyun çağında olan bir çocuk olunca tereddüde düştüm. Bir açıklama getirir misiniz?
  Namaz tam olarak kaç yaşında farzdır? Herkes farklı farklı şeyler söylüyor.
  Cevap:
  Namaz ergenlik çağına girmiş ve akıllı olan kadın erkek her müslümana farzdır. Ergenlik erkeklerin ihtilam olmaya (rüyalarında boşalmaya), kızların da adet görmeğe başladıkları zamandır.

  Ergenlik çağının başlangıcı genelde erkekler için on iki, kızlar için de dokuz yaştır. Bu yaşların sonu her ikisinde de on beş yaştır. Bu yaşa kadar adet görmeye başlamamış bir kız ile ihtilam olmamış bir erkek de bu çağa girmiş sayılır.

  Dinimizde ibadetlerle mükellef olma çağına ergenlik çağı denir. Bu çağ, kızların adet görmeleri, erkeklerin de ihtilam olmaları ile başlar.

  Bu açıdan adet görecek yaşa gelen bir kız, ilk defa adet görmeye başladığı andan itibaren namaz, oruç vs. dinin bütün emir ve yasaklarından sorumlu olur. Bu kız, âdeti bittikten hemen sonra namazlarını kılmaya başlamalıdır. Yaşının küçük olması ve hala çocuksu hareketlerde bulunması buna engel değildir.

  Bu gibi durumlarda kızın ailesine ve özellikle de annesine çok büyük sorumluluk düşmektedir. Kızlarına bu yeni durumunu iyi bir şekilde izah etmeli, ona görevlerini bildirmelidir..

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çocuğu Diş hekimine Kaç yaşında Götürmeli?
 3. defne joy foster'ın çocuğu kaç yaşında?
 4. defne joy foster'ın çocuğu kaç yaşında bilgi verirmisiniz
 5. Adet döneminde ağrı, adet ağrısı neden olur
 6. Mükellef Ne Demektir, Mükellef Kime Denir, Mükellef manası
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş