Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kürtaj Yaptırmanın Din i Hükmü Nedir Kürtajın Din i Hükmü Hakkında Bilgi Anne nin sağlık durumunun ciddi bir tehlikeye maruz kalması gibi bir zaruret varsa

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kürtajın Dini Hükmü Nedir, Kürtaj Yaptırmanın Dini Hükmü Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kürtaj Yaptırmanın Dini Hükmü Nedir
  Kürtajın Dini Hükmü Hakkında Bilgi


  Annenin sağlık durumunun ciddi bir tehlikeye maruz kalması gibi bir zaruret varsa anne ve evladını birlikte kaybetme yerine sadece evladı feda etmek caiz olur. Sadece bu amaçla kürtaj yaptırabilir. Aksi taktirde kürtaj yaptırmak yani cenini öldürmek, doğmuş bir çocuğu öldürmek gibi haramdır.

  Doğacak çocuğun hasta, özür, kusurlu, geri zekâlı veya kısa ömürlü olması gibi nedenlerden dolayı cenine müdahale ederek hayatına son vermek de caiz değildir. Bu konuda genetik bilimine ve ultrasonografi yöntemine güvenirlik derecesi tartışmalıdır. Çünkü günümüzde ultrasonografi yöntemiyle özürlü doğacağı ve birtakım hayati riskler taşıdığı tespit edilen bir kısım ceninlerin kürtaj edilmeyip, doğumları gerçekleştiğinde sapasağlam doğdukları görülmektedir. Birçok hukukçu da bu gerçeği müşahede etmiştir.

  Sonuç olarak hamileliğin ilk safhasından itibaren kesin ve meşru bir zaruret olmaksızın, düşürmek veya aldırmak yoluyla bir ceninin hayatına son vermek caiz değildir. Ceninde özürlüğün tespit edilmesi, kürtaj nedeni olarak kabul edilmez. Sadece annenin hayatının kurtarılması, haklı ve meşru bir zaruret kabul edilmiştir.

  Alıntıdır


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kürtajın Dini Boyutu, Kürtajın Dini Yönü
 3. Sigara içmenin dini açıdan hükmü nedir
 4. Kürtaj - Kürtaj Nedir - Kürtaj Yasası - Kürtaj Hakkında - Kürtaj Uygulaması
 5. İlâç Kullanmanın ve İğne Yaptırmanın Hükmü
 6. İstimna, Masturbasyon, kendi kendini tatmin, dini hükmü, zararları, kurtulma yolları hakkı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş