Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuğumuza Namaz ı Nasıl Sevdiririz Çocuğumuza namaz ı nasıl sevdiririz? Çocuğunuzu namaz a alıştırırken , bir çiçek çizin. Kabaca beş yaprağı bulunan kocaman bir yonca

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuğumuza Namazı Nasıl Sevdiririz

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuğumuza Namazı Nasıl Sevdiririz

  Çocuğumuza namazı nasıl sevdiririz?
  Çocuğunuzu namaza alıştırırken, bir çiçek çizin. Kabaca beş yaprağı bulunan kocaman bir yonca olsun. Çocuğunuzun sizinle birlikte, namaz kıldığı her vakitte yoncanın bir yaprağını boyamasına izin verin. Sonra boyanmış sayfalar belli bir sayıya ulaşınca onu ödüllendirin.
  Namazdan sonra hemen kalkmayın seccadeden. Çocuğunuzu da yanınıza alarak onunla dua edin. Anlamlı Türkçe dua metinleri üretin ve onları çocuğunuzla birlikte tekrarlayın. İki tane yeğenim var. Namazdan sonra dua edelim dediğim zaman öğrettiklerimi bülbül gibi söylemeye başlıyorlar. Dilde olan şeyler sıkça tekrar edilirse kalbe kolay yerleşir. Aynen zikir gibi.

  Hafta sonlarını hepimiz iple çekeriz. Bir tatil olsa da eşimizle, çocuğumuzla doyasıya zaman geçirip piknik yapsak diye. İşte bu zamanlarda tutun çocuğunuzun elinden, onu camiye götürün.

  Ona bir hafta önceden, kendisini hafta sonu camiye götüreceğinizi söyleyin. Bir hafta boyunca bunu bir ödül olarak sunun. "Benim oğlum kocaman delikanlı oldu. Biz oğlumla camiye gideceğiz" diye onu övüp cesaretlendirin.

  Çocuğunuzu namaza ve İslami değerlere yaklaştırmak için, onu hediye almaya davet edin. Babaysanız annesine, anne iseniz babasına, tespih, yazma, güzel koku, misvak ve seccade türünden alacağınız hediyeyi çocuğunuza seçtirin. Aldığınız hediyeyi çocuğunuzun takdim etmesine izin verin. Hediyeyi alan kişi de mutlaka hediye edilen şeyi göstere göstere kullansın. Bu tür yaklaşımlarla çocuğunuzun İslami değerlere yatkın olmasını sağlarsınız.

  İslami düşünce ve ahlakın gelişmesi için üretilen araçlardan yararlanın. İlahiler, dualar ve namaz etkinliklerinden faydalanın. Çocuğunuzu, katıldığınız etkinliğin öznesi yapmaya gayret edin. Bu çabalar hem bu fikri üreten insanların yeni fikir ve hizmet üretmesine yardım eder. Hem de fikri ve ameli düzgün nesiller yetiştirmemizi sağlar.

  Bu manada, şehrinize gelen ilahi ve semâ gruplarına gidin. Namazla ilgili yapılan konferanslara vaktiniz oldukça katılın. Mesela sitemizde bulunan "Namaz Çiçekleri Kampanyası"na katılın. Sizler katılım gösterdikçe bu hizmetler devam eder.

  Yukarıda söylediğim birçok hizmet de ücretsizdir.

  En önemlisi de şu: Siz evde namazlarınızı kılmaya dikkat ediyorsanız. Bu güzel davranış çocuğunuza bir şekilde yansıyacaktır. Ama "Benden geçti. Bari çocuklarım kılsın" anlayışı hâkimse kusura bakmayın bu iş biraz zor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. istihare namazı nasıl kılınır - istihare namazı duası - istihare namazı nedir
 3. Vaktinde Kılınamayan Sabah Namazı ve Kazası, kazaya kalmış sabah namazı nasıl kılınır
 4. Kaza namazı nasıl kılınır, Kaza namazı hakkında bilgi, kaza namazları nasıl ödenir, kazaya
 5. Çocuğumuza Çarpım Tablosu Ezberletme Yolları
 6. Çocuğumuza hoşgörüyü nasıl anlatabiliriz?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş