Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Üç Kişiyle Yaralı Taşıma üç kişiyle yaralı taşımak , yaralı taşıma yöntemleri , yaralı taşırken dikkat edilecekler Bu yöntemde , iki kişiyle hasta taşınmasında uygulanan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Üç Kişiyle Yaralı Taşıma

  Sponsorlu Bağlantılar
  Üç Kişiyle Yaralı Taşıma

  üç kişiyle yaralı taşımak, yaralı taşıma yöntemleri, yaralı taşırken dikkat edilecekler
  Bu yöntemde, iki kişiyle hasta taşınmasında uygulanan yöntemler uy gulanır. Üçüncü kişi hastanın durumunu ve pozisyonunu kontrol eder. Taşı ma yolu uzun ve engebeliyse üçüncü kişi, taşıyıcı kişilerle zaman zaman yer değiştirir. Böylece aynı kişilerin yorulması önlenir ve hastanın durumu göz den kaçırılmamış olur.
  Üç kişiyle hasta taşınması şöyle de uygulanabilir:
  * Yaralı yan yatırılır. Üç ilk yardımcı da yaralının ön tarafında durur.  * Üç ilk yardımcı, yaralının ayaklarından, kalça hizasından, koltuk al tıyla boyun bölgesinden kaldırıp yaralıyı taşır. Hasta ya da yaralının taşınması sırasında yaşam kurtarıcı en güvenilir pozisyon, sabit (yarı) yan pozisyondur.
  Sabit yan pozisyon, solunum güçlüğü çekme, kusma, şok, bilincini kay betme, ağızdan ve burundan kan gelme gibi durumlarda şöyle uygula nır :
  * İlk yardımcı, kazazedenin yanında dizleri üzerine çöker. Ken disine yakın olan bacağını, dizini yukarıya kaldırarak büker. Hastanın, ilk yardımcıya yakın olan eli kalçasının altına getirilir. Diğer eli tutula rak incitmeden kendisine doğru çekilip yan döndürülür. Bir eli hastanın dizinin üstünde tutularak hareketleri izlenir.
  * Hastanın başı hafifçe geriye doğru itilerek yüzü aşağıya döndü rülür. Hastanın diğer taraftaki eli yanağının altına konulur, diğer eli de yavaşça sırtından biraz uzağa çekilerek düz tutulur.
  * Hastanın kafası, solunum yolunu açık tutacak şekilde durdu rulur, soluk alması ve arada da boynundan nabzı izlenir. Hastanın ta şınması da sabit yan pozisyonda yapılmaya çalışılır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yaralı taşıma yöntemleri nelerdir
 3. 2018 Baby Sling Modelleri, Baby Sling, Kolay Bebek Taşıma, Omuzdan Askılı Bebek Taşıma, Ra
 4. Bir kişi ile yaralı taşıma yöntemi,Yaralılar nasıl taşınır?
 5. Baby Sling Modelleri, Baby Sling, Kolay Bebek Taşıma, Omuzdan Askılı Bebek Taşıma, Rahat B
 6. Yaralı nasıl taşınır, yaralı taşıma, yaralı taşıma yöntemi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş