Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

5 bin 500 yıl öncesine ait ilk ayakkabı Arkeologlar , Ermenistan'da bir mağarada 5 bin 500 yıl öncesine ait ve son derece iyi korunmuş deri

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  5 bin 500 yıl öncesine ait ilk ayakkabı

  Sponsorlu Bağlantılar
  5 bin 500 yıl öncesine ait ilk ayakkabı

  Arkeologlar, Ermenistan'da bir mağarada 5 bin 500 yıl öncesine ait ve son derece iyi korunmuş deri bir makosen buldu.  İrlanda’daki Cork Üniversitesi’nden arkeologların dünyanın bilinen en eski ayakkabısını keşfiyle ilgili arkeolojik kazı Amerikan bilimsel internet dergisi PLos ONE’da (Public Library of Science) yayınlandı.
  Tek bir parça deriden yapılan ve giyen kişinin ayağının formunu sararak alması için tasarlanan deri ayakkabı, içi kuru otla dolu vaziyette bulundu. Bilim adamları, makosenin içinin kuru otla ayağı sıcak tutması mı yoksa şeklinin korunması için mi doldurulduğunun bilinmediğini belirtti.

  Kazıyı yapan arkeologlardan Ron Pinhasi, bu makosenin erkeğe mi yoksa kadına mı ait olduğunun bilinmediğini belirterek, "Avrupa ölçüsüne göre 37 numara olan bu ayakkabı bir erkeğe de ait olabilir, çünkü o dönemde erkeklerin ayakları bugünkünden daha küçüktü" dedi.

  Keşfin yapıldığı mağaranın Ermenistan’ın İran ve Türkiye ile sınır oluşturan Vayotz Dzor bölgesinde bulunduğu belirtildi.

  Mağaranın içindeki ortamın kuru, temiz ve doğal koruma için uygun koşullara sahip olması sayesinde kaplar içindeki buğday, arpa, kayısı ve diğer gıda maddeleri de fazla bozulmadan bulundu.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 2018 Çanta Ayakkabı Aksesuarlar, 2018 Deri Çanta Ayakkabı Ve Aksesuar Modası, çanta, ayakk
 3. Rönesans Öncesine Ait Resimler
 4. Rönesans öncesine ait eserler nelerdir
 5. 2018 Kış Ayakkabı Modelleri, Kadının Zarif Ayaklarına Çok Şık Ayakkabılar, Ayakkabı moda t
 6. 2018 2018 Abiye Ayakkabı Modelleri, Abiye Ayakkabı Modası, Ten Rengi Ayakkabı Modelleri, P
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş