Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bir arı kovanında ne kadar petek olur? Bunlardan ne kadar bal çıkar? Dünyada milyonlarca arı kovanı vardır ve parmak izi gibi birbirine eşit değildir. Dolayısı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 58      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bir arı kovanında ne kadar petek olur? Bunlardan ne kadar bal çıkar?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bir arı kovanında ne kadar petek olur? Bunlardan ne kadar bal çıkar?  Dünyada milyonlarca arı kovanı vardır ve parmak izi gibi birbirine eşit değildir.

  Dolayısı ile sorunuzun cevabı verilemez.

  Alt-üst sınırlar isterseniz;

  1-50 petek olabilir.
  0-150 kg. bal çıkabilir.  Arı kovanında 10 petek olur.

  10 petek komple dolarsa yaklaşık 30 kg bal yapar.

  -------
  Yirmi bin türden oluşan geniş bir familyaya sahip olan arılar, hayvanlar dünyasındaki en çarpıc sahip, sosyal hayatları ile diğer ı mühendislik ve mimarlık bilgisinepek çok canlıdan ayrılan, aralarındaki iletişim ile kendilerini inceleyen bilim adamlarını hayretler içinde bırakan canlılardır.
  Bu kitabın konusu olan balarıları ise diğer arılardan farklı özelliklere sahiptir. Koloniler halinde ağaç kovuklarında veya benzeri kapalı mekanlarda kendilerine yuva yaparlar. Bir arı kolonisi, bir kraliçe, birkaç yüz erkek ve 10-80 bin işçi arıdan oluşur. Görünüş olarak birbirinden farklı olan bu üç arıdan kraliçe arı ve işçi arılar dişidir.
  Arı kolonilerinin her birinde sadece bir kraliçe bulunur ve bu kraliçe arı diğer dişilere göre daha büyüktür. Temel görevi ise yumurtlamaktır. Üreme sadece kraliçe arı vasıtasıyla olur, onun dışında diğer dişiler erkeklerle çiftleşemezler. Kraliçe, yumurtlamadan başka, koloninin bütünlüğünü ve kovandaki sistemin işleyişini sağlayan önemli maddeler de salgılar.
  Erkekler ise, dişilerden iridirler ama ne iğneleri vardır, ne de kendileri için besin toplayabilecek organları. Tek fonksiyonları kraliçeyi döllemektir. Kovanda petek örme, yiyecek toplama, arı sütü üretme, kovan ısısını düzenleme, temizlik, savunma gibi akla gelebilecek tüm işleri ise işçi arılar yaparlar.
  Arı kovanındaki hayatın her aşamasında bir düzen vardır. Larvaların bakımından, kovanın genel ihtiyaçlarının teminine kadar her görev hiç aksamadan yerine getirilir. Bu düzenin en belirgin örneklerinden biri de kovandaki yavruların bakımı sırasında ortaya çıkar. Diğer arıların yavrulara gösterdikleri özen ve sergiledikleri özverili davranışlar detaylı olarak incelendiğinde bu konu daha iyi anlaşılacaktır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Biyometrik Fotoğraf Ne Kadar Sürede Çıkar
 3. Ah kalbimiz...Ne kadar ortada ne kadar savunmasız ne kadar çıplak‏
 4. Bir pürivik asit parçalandıktan sonra açığa ne kadar su ve karbondioksit ortaya çıkar
 5. Nabız maksimum kaça kadar çıkar?
 6. 1'den 20'ye kadar sayıların birbiri ile çarpımını, 1'den 18'e kadar sayıların birbiri ile
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş