Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Tüketici ile ilgili yazı Tüketici Hakları konusundaki yasal düzenlemeler , tüketicileri koruyan şartlar sağlıyor olsa da; çoğumuz , haklarımızı bilmeden verdiğimiz mücadelelerle zaman ve para

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tüketici ile ilgili yazı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tüketici ile ilgili yazı

  Tüketici Hakları konusundaki yasal düzenlemeler, tüketicileri koruyan şartlar sağlıyor olsa da; çoğumuz, haklarımızı bilmeden verdiğimiz mücadelelerle zaman ve para kaybetmeye devam ediyoruz. Hatta maalesef, bazen bildiğimiz haklarımızın bile üzerinde durmayıp, sorunu hızlıca çözmek uğruna, küçük de olsa zararlara katlanıyoruz.
  Oysa zaman zaman – iyi bilinmediğinden- eleştirilere maruz kalan yasal düzenlemeleri, sorun yaşayan taraf olarak herkesten önce tüketiciler çok iyi bilmek, uygulamak ve uygulanmasını sağlamak zorundadır. Zaten yasal düzenlemeler, ancak bu bilince ulaşmış bir toplumda bir anlam ifade eder.
  Bayandan Kullanılamamış Dizüstü Bilgisayar yazı dizimizin ardından, teknik servis süreçlerinde yaşanan sıkıntılarla ilgili yardım talep eden çok sayıda e-posta aldım. Yazı dizimizde sorun yaşadığım marka HP idi ama elbette bu sadece HP’nin müşterilerine sorunlu durumlar yaşattığı anlamına gelmiyor. Zira gelen e-postalar da bunu doğrulayacak şekilde farklı farklı markalarla ilgili…
  Peki bu sorunları yaşamak zorunda mısınız? Haklarınızı bilmeniz hiç sorun yaşamayacağınız anlamına mı gelir?
  Ortada bir “hak” tartışması varsa, bir çıkar çatışması var demektir. Karşınızdaki firmanın, kendi zararına olan bir durumu, kayıtsız şartsız kabul etmesini beklememelisiniz. Yani sorunlarınıza bir cümleyle veya bir telefon görüşmesiyle çözüm bulmayı beklemek hata olur. Çünkü hiçbir firma, “şartlar sağlansa da ürün değiştirsek” gibi bir amaç ile yapılanmıyor. Ancak bilinçli bir tüketici iseniz, karşınızdaki firmaya haklarınızı bildiğinizi göstererek gerekenin yapılmasını sağlayabilirsiniz.
  Bilinçli birer tüketici olmak içinse, ince ama önemli bir nokta var: Haklarınızı nasıl arayacağınızı bilmek.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Tüketici Milli Ekonomi Kalite Tüketici Hakları Size Neler Çağrıştırıyor
 3. Tüketici, Tüketici Hakları, Milli Ekonomi Ve Kalite Kelimeleri İle Kısa Bilgilendirme Yazı
 4. Tüketici ile ilgili şiirler
 5. Tüketici hakları nelerdir? Tüketici hakkı nasıl aranır?
 6. Tüketici Nedir – Tüketici Kimdir - Tüketici hakkında bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş