Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Namus Kiprit Çöpü Gibidir Namus , Allah 'ın insanlara bahşettiği en büyük nimetlerden biridir. İnsanlar bu nimetin kadru kıymetini çok iyi bilmekle sorumludurlar. Asrımız da

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Namus Kiprit Çöpü Gibidir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Namus Kiprit Çöpü Gibidir
  Namus, Allah'ın insanlara bahşettiği en büyük nimetlerden biridir. İnsanlar bu nimetin kadru kıymetini çok iyi bilmekle sorumludurlar. Asrımız da insanlar genel olarak İslamdan uzaklaştıklarından bu uzaklaşma oranında namus ve şereflerinden uzaklaşmışlardır.

  Öyle bir cemiyet içinde yaşıyoruz ki, Müslüman Türkiyemiz de namus şeref gibi çok kıymetli hasletlerin köreltilmek istendiği, gazetelerin genelevi albümü gibi neşredildiği, namussuzların, --------lerin alkışlandığı itibar gördüğü ve hatta --------lere şeref madalyası verildiği " Şu kadar liraya pasif cinsi münasebette bulunur musunuz? Şu kadar para karşılığında fahişelik yaparmısınız? Şu kadar paraya kocanızı aldatırmısınız? gibi çağdaş(!) soruların sorulduğu HERKESİN BİR FİATI VAR başlığı altındaki anket sonuçlarında, assolist Ebru Gündeş 1-2 milyara kiralık anne olabilirim, şarkıcı Füsun Önal 10 milyar lira karşılığında tanımadığım bir ülkede bir kere fahişelik yapabilirim..(1)
  diyerek namusların hiçe sayıldığı bir toplum içinde yaşıyoruz.

  Güngörmüş yaşlı bir zata sormuşlar :
  - Dünkü insanla bu günkü insan arasında ne gibi fark vardır?
  Cevap çok kısa fakat harika demiş ki:
  - Bu günün insanları anlaşılmaz oldu. Karılarını elliyorsun ses
  çıkarmıyorlar, ama otomobillerine dokununca gazaba geliyorlar.
  Gerçekten öyle değil mi? Zamanımızın insanları namus konusunda bu kadar vurdumduymazlaşmışlardır. Eskiden anlatırlar. Su, rüzgar ve namus bir gün saklanbaç oynamaya başlamışlar. Önce su saklanmış. Fakat çabuk bulunmuş derin vadiler arasında. Sonra rüzgar saklanmış. Onuda bulmak kolay olmuş yüksek dağların tepesinde. Sıra namusa gelmiş. O da şöyle demiş: Dinleyin bir kere, ben kaybolursam bulunmam hiçbir yerde. İşte o günden beri namus kaybolunca hiçbir yerde bulunmaz.

  Bir fransız yazarının da dediği gibi :
  NAMUS KİPRİT GİBİDİR, BİR DEFA YAKTINIZ MI ARTIK ATARSINIZ.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ar namus tertemiz
 3. Ünlü Düşünürlerin Namus İle İlgili Sözleri
 4. Namus Nedir Sizce ??
 5. Armudun sapı var, üzümün çöpü var
 6. Cam Gibidir KadınLar.
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş