Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer bir gün yolunuz bir üniversiteye düşerse… Beceriksiz adımlarla yürüyen bir kıza rastlarsanız. Sanki düşecekmiş gibi , sanki ayakları birbirine dolaşacakmış , bir yere takılacakmış

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Thumbs up Eğer bir gün yolunuz bir üniversiteye düşerse…

  Sponsorlu Bağlantılar
  Eğer bir gün yolunuz bir üniversiteye düşerse…

  Beceriksiz adımlarla yürüyen bir kıza rastlarsanız. Sanki düşecekmiş gibi, sanki ayakları birbirine dolaşacakmış, bir yere takılacakmış gibi. Merdiven kollarını sıkı sıkı tutuyorsa. Aceleyle yürüyorsa mesela. Kalkacak son vapura, son trene yetişecekmiş gibi hızlı atıyorsa adımlarını. Yere, toprağı incitecekmiş gibi basıyorsa, yer çatlayacakmış gibi ürkek atıyorsa adımlarını. Şaşkınsa bir masaldan şehre düşmüş gibi.

  Eğer bir gün yolunuz bir üniversiteye düşerse…
  Utangaç bir kız yüzüyle karşılaşırsanız, başını yerden kaldırmıyorsa. Gözlerine hüzün düşmüşse. Karanlık değmişse bakışlarına. Gece gökyüzünü seyretmekten ay ışığının izi kalmışsa yüzünde. Gözlerinden yıldızlar dökülüyorsa mesela. Nereye baktığı anlaşılmıyorsa. Her şey gözlerinde kayboluyorsa. Kirpiklerine yakamozlar takılmışsa. Gözleri denize bakan bir balıkçının gözleri gibiyse.
  Eğer bir gün yolunuz bir üniversiteye düşerse…
  Genç gürültülerin arasında sessiz bir kıza rastlarsanız, kalabalığın ortasında bir sükut yürüyorsa. Tam konuşacakken dudakları titriyorsa, saklaması gereken bir sırrı taşıyormuş gibi. Bir ortaçağ bilgesinin susuşu gibiyse sessizliği. Henüz evrenin yaratılmadığı zamanlardan kalma bir sükutsa mesela. Bir Hint hikayesinin tanrısal suskunluğunu taşıyorsa.
  Eğer bir gün yolunuz bir üniversiteye düşerse…
  Saçlarını taramayı becerememiş bir kızla karşılaşırsanız. Konuşurken saçlarını savurmuyorsa. Sıkı sıkıya tokalarla yapıştırmışsa saçlarını. Uyumsuz kıyafetler varsa üzerinde. Yakıştırmamışsa giydiklerini. Güzelliğinden utanıyorsa mesela. Yaz sıcağında boğazlı bir kazak giymişse. Bir pardesü giyip yün bir başlık takmışsa kafasına. Ya da modası geçmiş bir şapka takıyorsa. Ellerini sürekli başına götürüyorsa, saçlarını tıkıştırıyorsa şapkasından içeri. Ürkekse, bir başınaysa…
  Bilin ki o kız, başörtülü bir kızdır.
  Bilin ki, bir kez daha kaybetmişizdir.
  alıntı

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Oruçluyken kan şekeri düşerse
 3. sınava girmeden üniversiteye gidilir mi
 4. Gelinin Takma Dişi Düşerse
 5. Gelin Çıkış Seremonileri … Baba Evine Görkemli Veda…
 6. Âhir zamanda genç olmak… özellikle de Müslüman bir genc…
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş