Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Güvensizlikle ilgili yazı , Güvensizlikle ilgili yazı , Güvensizlik hakkında yazılar Güvensizlik Sevgi yi Nasıl Yok Eder? Sevgi , ancak karşılıklı güven duyularak yaşanabilecek bir

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Güvensizlik ile ilgili Yazılar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Güvensizlikle ilgili yazı,
  Güvensizlikle ilgili yazı,
  Güvensizlik hakkında yazılar

  Güvensizlik Sevgiyi Nasıl Yok Eder?

  Sevgi, ancak karşılıklı güven duyularak yaşanabilecek bir duygudur. Güvenin oluşması için ise tek şart Allah'a iman eden bir insan olmaktır. Çünkü ancak Allah'tan korkan bir insan, Allah'ın hoşnutluğunu arar ve kendi çıkarlarını gözetmez. Böyle bir insan, Allah'ın haram kıldığı hiçbir şeyi yapmayacağından dolayı güvenilirdir. Nitekim iman etmeyen insanlar arasında sevginin yok olmasının nedenlerinden biri, güvensizlik hissidir. Bir insan karşısındaki insana güvenemediğinde değil sevmek, o kişiye karşı samimi bile olamaz. Çünkü samimi olduğunda herşeyin kendi aleyhine kullanılmasından korkar. Bu yüzden iman etmeyenler, hayatlarını gizlilik içinde yaşarlar ve kendilerini korumak için sürekli tetikte olurlar. Elbette çok açıktır ki böyle bir birliktelikte sevgi yaşanamaz. İman etmeyenler de sevgiyi yaşayamayacaklarını bildikleri için kendi istek ve tutkuları için yaşamayı tercih ederler. Sevginin neden yok olduğunu düşünmek ve çözüm aramak yerine, kilitlenmiş çözümsüz bir sistem içinde sevgiyi hiç hissedemeden yaşarlar. Sevginin yerine tercih ettikleri duygu ise çılgınca şeytani bir hırstır. Bu hırs para kazanma tutkusu, gösteriş yapma ya da itibar elde etmeye çalışma gibi çeşitli şekillerde ortaya çıkar. Fakat dünyevi nimetler, Allah rızası için elde edilmedikten sonra insana zarardan başka birşey sağlayamaz. Nitekim her insanın ölümlü olduğunu ve dünyada elde ettiği herşeyin bir gün ölümle son bulacağını düşündüğümüzde bu hırsların ne kadar boş olduğu anlaşılır. Dünyada insanın yaptıklarından tek geriye kalan Allah rızası için yaptığı salih amelleridir. Kuran'da bildirilen bu gerçeğin farkında olan müminler, sadece ahireti düşünerek Allah rızası için çabalarlar. Allah'a olan sevgileri sonsuza kadar olduğu için de kalplerindeki sevgi hissi hiç tükenmez, aksine günden güne artar. Herşeyi Allah'ın tecellisi olarak görüp sevdikleri için de Allah müminlere, sadece onların hissedip yaşayacağı gibi olağanüstü bir sevgi verir. Rabbimiz bu gerçeği bir ayette şöyle bildirmiştir:

  “İman edenler ve salih amellerde bulunanlar ise, Rahman (olan Allah), onlar için bir sevgi kılacaktır.” (Meryem Suresi, 96)

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Msn Şekil Yazılar – Msn şekilli yazılar – Msn Süslü Yazılar
 3. Anlamli sozler düşünmeyi sağlayan yazılar, manalı yazılar, duygusal yazılar, arşivi
 4. Eğitim ile ilgili sözler egitimle ilgili yazılar
 5. Güzel Şekilli Yazılar, Şekil Yazılar, En Şekil Yazılar, Face Şekil Yazıları, Face İçin En
 6. Bir anlık düştür hayat, dini yazılar, anlamlı güzel yazılar, duygusal yazılar, dini güzel
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş