Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

"En karmaşık türden dahi olsa , hayat mekanik değildir En karmaşık türden dahi olsa , hayat mekanik değildir. Hayat dramdır , trajedidir , komedidir ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  En karmaşık türden dahi olsa, hayat mekanik değildir

  Sponsorlu Bağlantılar
  "En karmaşık türden dahi olsa, hayat mekanik değildir

  En karmaşık türden dahi olsa, hayat mekanik değildir. Hayat dramdır, trajedidir, komedidir, saçmalıktır, masaldır veya mittir. O, bunların hepsidir, çünkü Allah var. Allah olmaksızın hayat mekaniğe rücu ederdi, hayat-olmayan-olurdu.*"
  Hayat olmayan olurdu. Nasıldır olmayan bir hayat, ne şekildir ki olmayan bir yaşam?
  Allah var, inkârcılar tüm evreni kaplasa da Allah yine de var. Mekân ve şekille sınırlı kalan, ön yargılarını kıramayan, totemlerin peşinden koşan, AŞK’tan mahrum, merhametten yoksun, inananlara fildişi kulelerinden bakan yaratıklar, size sesleniyorum Allah var.
  Olmayan hayat; şükürden yoksun, masumiyetten uzak, inançtan soyutlanmış, “Kişi sevdiği ile beraberdir” söylemi yerine “Her koyun kendi bacağından asılır” söylemini benimseyen, bananeci, garp’ın tabiriyle egoist ve yükselmenin alçakçasına yapıp eğilenin sırtına basanların hayatlarını sürdürdüklerini zannettiği yaşamdır.
  Olmayan hayat; Dostlukların çıkar ilişkisi ile belirlendiği, kimin karşısında esas duruşta olunması gerektiğinin unutulduğu, kakara kikirilerin sözüm onan inananlarca ulu orta neşredildiği, yalanın adının pembe kimilerine göre beyaz olarak değiştirildiği, sevinçlerin paylaşılamadığı ve bir inanca sahip olunduğunun özel günlerde hatırlandığı bir hayattır.
  Olmayan hayat; sohbet halkaları yerine, kokteyllerin yapıldığı, konuşmaya besmele ile başlamanın abes sayıldığı, meyve sularının yanında “ne var bunda canım içki de oluversin” sloganlarının benimsendiği, kızların erkek, erkeklerin kız gibi giyindiği, konuştuğu, “unisex” kavramını artık moda olduğu, söz de kaliteyi, teknolojiyi yakalamak adına inanç sınırlarının ezilip geçildiği, takiyice bir hayattır.
  Olmayan hayat; ana babaya saygının yerine, lakap takmaların hüner sayıldığı, kutsal kitapta yazılanların birer efsane olarak kaldığına inanıldığı, çağlara hükmetmenin paradan ve silahtan ibaret olduğu, politika gibi bir kavramla insanları kandırmanın mübah sayıldığı ve Yaratan’ın kurallarının yerine beşeri kuralların hüküm sürdüğü bir hayattır.
  Şimdi Siz,(biz) ey faniler,
  Sorun kendinize bakalım hangi hayatta yaşıyorsunuz? Anlattıklarım belki de Sensin ya da ben.
  Olan Hayat; içinde Allah yoksa neye yarar ki?


  Fatih Mehmet Mirza

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bütün Dünya Bir Olsa Hayat Bayram Olsa İle İlgili Kompozisyon
 3. Bütün Dünya Bir Olsa Hayat Bayram Olsa Sözünün Anlamı
 4. Karmaşık Düzlem hakkında - asal sayılar - Karmaşık Düzlem tanımı
 5. İlk Bulunan Mekanik İcatlarTelefonun icadi - telefonu kim icat etti - İlk Bulunan Mekanik
 6. Org Notaları - Hayat Bayram Olsa Notası
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş