Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hipermetrop Göz Yakını Görememe Hastalığı Hipermetrop Göz Rahatsızlığı Kimlerde Görülür Hipermetrop Göz genelde yaşları ilerlemiş kişilerin , maruz kaldığı hastalıktır.Hipermetrop yakını görememe hastalığıdır.Kişiler genelde gözlüklerini
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hipermetrop Göz Yakını Görememe Hastalığı Hipermetrop Göz Rahatsızlığı Kimlerde Görülür

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hipermetrop Göz Yakını Görememe Hastalığı Hipermetrop Göz Rahatsızlığı Kimlerde Görülür  Hipermetrop Göz genelde yaşları ilerlemiş kişilerin, maruz kaldığı hastalıktır.Hipermetrop yakını görememe hastalığıdır.Kişiler genelde gözlüklerini devamlı kullanmazlar; gazete okurken, yazı okurken kullanırlar.Devamlı gözlük kullanmaktan kaçınırlar.

  Dışarıdan gelen ışınların görme noktasının arkasında odaklanması sonucunda hipermetropi gelişir.Görüntünün retina arkasında odaklanması sonucunda bulanık görmeye neden olur. Gözün ön-arka ekseninin kısa olmasına bağlı olarak,daha ender olarak da korneanın veya göz merceğinin kırma kuvvetinin az olması sonucunda gelişir.
  Düşük dereceli hipermetrop kişiler uyum yaparak normal görebilirler, fakat göz çabuk yorulur. Yüksek hipermetropide ise hem uzak, hem de yakın görme bozuktur.Hipermetropun derecesi ve kişinin yaşına bağlı olarak bazı hipermetroplar uzağı ve bazen de hem uzak hem yakını iyi görebilirler. Bunun sebebi uyum gücünün genç yaşlardaki kuvvetidi ancak bu yorgunluk ve ağrı verebilir ve yaşla kuvvet gittikçe azalır.

  Hipermetropların miyopun tam tersi olarak uzağı iyi gören fakat yakını göremiyen olduğu sanılır. Uyum gücünün fazla olduğu genç yaşlarda böyle gibi görünebilir hatta yakında bile şikayet olmayabilir fakat yaş ilerledikçe uyum gücü azalır ve belirtiler önce yakında daha sonra uzakta da ortaya çıkar. Aslında bir hipermetrop ne yakını ne uzağı eforsuz göremeyen kişidir ve bir miyop her yaşta yakını iyi görebilirken uyum gücünü kaybetmiş 50yaş üstü bir hipermetrop hem uzak hem yakın için düzeltme ihtiyacı hissedecektir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Koulrofobi Nedir Kimlerde Görülür
 3. Rahim Duvarı Kalınlaşması Kimlerde Görülür
 4. Depresyon Kimlerde Görülür
 5. Takıntı hastalığının sebepleri obsesyon belirtileri takıntı hastalığı tedavisi - takınt
 6. Hipermetrop Tedavi Edilmezse Göz Tembelliği Oluşur
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş