Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

GÖZDE SİNEK UÇUŞMALARI TEHLİKELİ OLABİLİR Gözde sinek uçuşmaları baktığınız yerde gözüken karaltılar , sinekler yada gölgelerdir. Özellikle duvar ya da gökyüzü gibi düz bir zemine

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gözde Sinek Uçuşmaları Tehlikeli Olabilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  GÖZDE SİNEK UÇUŞMALARI TEHLİKELİ OLABİLİR


  Gözde sinek uçuşmaları baktığınız yerde gözüken karaltılar, sinekler yada gölgelerdir. Özellikle duvar ya da gökyüzü gibi düz bir zemine baktığınızda belirgin olarak gözükürler. Bunlar aslında gözün merkezinde bulunan vitreus isimli jelimsi saydam bölümde meydana gelen değişiklik ve hücre kalıntısı birikintileridir. Karaltılar önünüzde gibi gözüksede aslında gözün içinde yer almaktadırlar. Gözün hareket etmesi bu karaltıların hareket etmesine neden olmaktadır.  GÖZDE SİNEK UÇUŞMALARI NEDEN OLUR?  Orta yaşlarda vitreus dejenere olmaya başlar ve içinde mikroskobik kümeler ve çizgiler oluşur. Vitreusun küçülmesi ile vitre normalde yapışık olduğu retinadan ayrılabilmektedir.Bu duruma vitreus dekolmanı adı verilir ve uçuşmaların sık nedenlerinden biridir.Bu durum myoplarda, katarakt ameliyatı geçirmişlerde ve Yag Lazer uygulanmışlarda daha sık görülür.Özellikle uçuşmalar aniden meydana geldilerse çok önemlidirler. Ancak genelde normal yaşlanmanın neden olduğu önemsiz bir olaydır.
  SİNEK UÇUŞMALARI ÖNEMLİ MİDİR?
  Vitreus retina yüzeyini kaplamaktadır. Vitrenin dejenerasyonla çekilmesi retinada da gerilmelere ve kanamalara neden olmaktadır. Bu kanama yeni uçuşmalar olarak gözükür ve ardından gelecek olabilen bir retina dekolmanının habercisidirler.

  Aniden meydana gelen uçuşmalar ve ışık çakmaları gözünüzde oluşuyorsa , baktığınız noktanın kenarlarını görememeye başladıysanız acilen göz doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

  SİNEK UÇUŞMALARIYLA İLGİLİ OLARAK NE YAPABİLİRİM?


  Özellikle kitap okurken gözünüzdeki uçuşmalar sizi rahatsız edebilir. Tedavi gerektirmeyen bu durumda karaltılar zamanla kendiliğinden azalabilmektedir. Eğer tam baktığınız yerde varsa gözünüzü basitce yukarı aşağı çevirerek karaltının kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

  GÖZDE IŞIK ÇAKMALARININ NEDEN OLUR?
  Vitreus retinayı çektiği zaman ışık çakmaları şeklinde ilüzyonlara neden olabilmektedir. Bu gözünüze darbe aldığınızda gördüğünüz yıldızlara benzemektedir. Bu durum bazen haftalarca, aylarca sürebilmektedir.
  Çoğu zaman yaşa bağlı bu durum gözüksede ışık çakmaları çok sayıda uçuşan cisimlerle birlikte oluşmaya başladıysa, baktığınız alanda belli bölgeleri görmemeye başladıysanız acilen göz doktorunuza ulaşmanız gerekmektedir. Göz doktorunuz retinada herhangibir yerde yırtık yada dekolman gelişip gelişmediğini ekarte etmelidir.  Aynı uçuşmalarda olduğu gibi gözünüzde aniden ışık çakmaları başladıysa göz doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Evde Karşılaşılabilecek Tehlikeli Ve Durum Durumlar Neler Olabilir
 3. Sinek nasıl beslenir
 4. Teoman - Kupa Valesi Sinek Kızı notası, Teoman - Kupa Valesi Sinek Kızı akor,tab,nota
 5. Gözde Sulanma Nedenleri - Gözde Sulanma Sebepleri - Gözde Sulanma Tedavi
 6. Sinek Ve Teknoloji
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş