Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

HİPERMETROP TEDAVİ EDİLMEZSE GÖZ TEMBELLİĞİ OLUŞUR HİPERMETROP erken teşhis edilmediği takdirde göz tembelliği sorunu ortaya çıkar. Hipermetropinin erken teşhis ve tedavisi özellikle çocuk larda çok

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hipermetrop Tedavi Edilmezse Göz Tembelliği Oluşur

  Sponsorlu Bağlantılar
  HİPERMETROP TEDAVİ EDİLMEZSE GÖZ TEMBELLİĞİ OLUŞUR


  HİPERMETROP erken teşhis edilmediği takdirde göz tembelliği sorunu ortaya çıkar. Hipermetropinin erken teşhis ve tedavisi özellikle çocuklarda çok önemlidir.
  Çocukların göz numaraları saptanmalı, her iki göz arasında ciddi bir derece farkı varsa, zayıf olduğu bilinen göz, egzersizlerle çalıştırılmalıdır. Dolayısıyla, her çocuğun sorunu olsun olmasın 2 yaşında mutlaka bir göz doktoru tarafından muayene edilmesi gerekir. Ancak ailede bilinen bir göz hastalığı, anne ve babada çok yüksek bir gözlük derecesi varsa, rutin muayenelerin daha da erken yaşlarda yapılması, çocuğun göz sağlığı açısından önemli rol oynar.  HİPERMETROPLARDA GÖZ EKSENİ KISADIR

  NORMAL GÖZ
  HİPERMETROP GÖZ

  Dışarıdan gelen ışınların görme noktasının arkasında odaklanması sonucunda hipermetropi gelişir.Görüntünün retina arkasında odaklanması sonucunda bulanık görmeye neden olur. Gözün ön-arka ekseninin kısa olmasına bağlı olarak,daha ender olarak da korneanın veya göz merceğinin kırma kuvvetinin az olması sonucunda gelişir.

  HİPERMETROPLAR YAKINI VE UZAĞI NET GÖREMEZ
  Hipermetropların miyopun tam tersi olarak uzağı iyi gören fakat yakını göremiyen olduğu sanılır. Uyum gücünün fazla olduğu genç yaşlarda böyle gibi görünebilir hatta yakında bile şikayet olmayabilir fakat yaş ilerledikçe uyum gücü azalır ve belirtiler önce yakında daha sonra uzakta da ortaya çıkar. Aslında bir hipermetrop ne yakını ne uzağı eforsuz göremeyen kişidir ve bir miyop her yaşta yakını iyi görebilirken uyum gücünü kaybetmiş 50 yaş üstü bir hipermetrop hem uzak hem yakın için düzeltme ihtiyacı hissedecektir.

  HİPERMETROPLARDA OKURKEN BAŞAĞRISI OLUR
  Göz etrafında ağrı,göz yorulması,gidip gelen bulanıklık,huzursuzluk,kolay dikkat dağılması gibi şikayetler ile başlar ve bunlar özellikle uzun süre yakın mesafe çalışmalarında oluşur.Bu şikayetler gizli hipermetropun derecesine,ne kadar yakın işi yapıldığına ve uyum gücü rezervi açısından yaşa bağlıdır.
  HİPERMETROPLAR OKURKEN ÇABUK YORULUR

  Düşük dereceli hipermetrop kişiler uyum yaparak normal görebilirler, fakat göz çabuk yorulur. Yüksek hipermetropide ise hem uzak, hem de yakın görme bozuktur.Hipermetropun derecesi ve kişinin yaşına bağlı olarak bazı hipermetroplar uzağı ve bazen de hem uzak hem yakını iyi görebilirler. Bunun sebebi uyum gücünün genç yaşlardaki kuvvetidi ancak bu yorgunluk ve ağrı verebilir ve yaşla kuvvet gittikçe azalır.Düşük derecede hipermetropisi olan kişilerin, yakın iş yaptıklarında gözleri
  yorulur ve yakını net göremezler, eğer hipermetrop miktarı yüksekse hem yakında hem de uzakta net göremezler.
  HİPERMETROPLARDA ŞAŞILIK OLABİLİR


  Yüksek hipermetropu olan bir çocukta bu şikayetler dışında uyum eforunun tetikleyebileceği içe şaşılık da söz konusu olabilir.

  HİPERMETROP LENS VE LAZERLE DÜZELTİLEBİLİR


  Hipermetrop kişilerin gözlük camları, ışığın retinada odaklanmasını sağlayan ve gözün kırma gücünü arttıran ince kenarlı merceklerdir. Aynı optik özelliklere sahip kontakt lensler de kırma kusurunu düzeltmek için kullanılabilir.
  Lazer ameliyatlar (PRK veya Lasik)ve diğer bazı cerrahi yöntemler de tedavide kullanılmaktadır, ancak hipermetropinin refraktif cerrahisi henüz miyopi kadar başarılı değildir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Diş eti kanaması tedavi edilmezse ne olur?
 3. Diş eti çekilmesi tedavi edilmezse ne olur
 4. Hipermetrop Göz Yakını Görememe Hastalığı Hipermetrop Göz Rahatsızlığı Kimlerde Görülür
 5. Göz Tembelliği Tedavi Edilebilir
 6. ŞAŞILIK TEDAVi EDiLMEZSE GÖZ TEMBELLiĞi ORTAYA ÇIKAR
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş