Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

MİYOP LAZERLE TEDAVİ EDİLEBİLİR MİYOPLARDA gözün kırıcı bileşenleri gözün ön-arka çapına göre fazla güçlüdür , veya gözün ön-arka çapı gözün kırıcı bileşenlerine göre fazla uzundur.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Miyop Lazerle Tedavi Edilebilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  MİYOP LAZERLE TEDAVİ EDİLEBİLİR

  MİYOPLARDA gözün kırıcı bileşenleri gözün ön-arka çapına göre fazla güçlüdür, veya gözün ön-arka çapı gözün kırıcı bileşenlerine göre fazla uzundur. Bazen bu her iki durum bir arada bulunabilir. Miyop gözlerde bu nedenle göze paralel gelen ışınlar retinanın önünde göz yuvarlağı içerisindeki bir noktada odaklanmaktadır. Gözün önden arkaya normalden uzun olduğu veya kornea veya merceğin kırma gücünün normalden fazla olduğu için görüntü retina yüzeyinde değil önünde oluşur.
  NORMAL GÖZ

  MİYOP GÖZ

  Yakındaki nesnelerden yayılarak gelen ışınların, retinada odaklanabilmesi için uzağa bakıştan daha çok mercek gücü gerekir, miyop bir gözün kırıcı bileşenleri, diğer bir deyişle mercek gücü fazla olduğu için yakından gelen ışınları retina üzerinde odaklayabilir, işte bu nedenle miyop kişiler yakını net görebilirler.
  Uzaktan gelen ışınlar 6 metreden sonra göze paralel olarak geliyor olarak kabul edilebilir, bu paralel ışınlar retinada odaklanamayacağı için miyoplar uzağı net göremezler.

  MİYOPİ GENELLİKLE 20 YAŞINA KADAR İLERLEYEBİLİR

  Miyopi kendini genellikle okul çağlarında belli eder, miyopi yetişkinlik dönemine kadar bir miktar artış gösterebilir. Genellikle çoçukların net görmediklerine ilişkin bir yakınmaları yoktur, daha çok sınıfta tahtayı göremediklerinde fark edilirler. Miyopi ergenlikten sonra genellikle fazla değişmez, ancak dejeneratif miyopi denilen durumda miyopi erişkin yaşamda da artmaya devam edebilir.

  MİYOP KİŞİLER UZAĞI NET GÖREMEZ

  Çoğu miyop uzaktaki nesneleri zor veya bulanık görür. Mesela otoyol tabelaları,sınıfta arka sıralarda tahta net görülmez.Miyoplar televizyona çok yaklaşırlar ,gözlerini kısarak bakarlar.Okuma,bilgisayar gibi yakın işlerini rahat yaparlar.Kalıtımsal olabilir ve genellikle 8-10 yaş cıvarı ortaya çıkar.Tipik olarak vücut gelişimine bağlı olarak 20li yaşlara kadar değişik oranlarda miyop ilerleyebilir.Daha sonra durur veya daha yavaş ilerler.

  MİYOPİM OLDUĞUNU NASIL ANLARIM?

  Miyopi tanısı, göz doktorunuzun yapacağı muayene sonucunda kesinleşir. Miyopisi olan hastalar her yıl göz muayenesinden geçmelidirler. Numaraların kontrolü dışında retina muayenesi de önemlidir. Retinada oluşan bazı anormallikler ve zayıflıklar miyoplarda sağlıklı topluma göre daha sık görülmektedir. Bunların erken teşhis ve tedavisinde düzenli muayenenin rolü tartışılmaz

  MİYOP GÖZLÜK VEYA LENSLE TEDAVİ EDİLEBİLİR

  Miyopinin tedavisinde kalın kenarlı –içbükey- camlar kullanılır. Bu mercekler göze gelen ışınların yayılmasını sağlayarak, görüntünün retinada net bir şekilde oluşmasını sağlarlar.Aynı optik özelliklere sahip kontakt lensler de kırma kusurunu düzeltmek için kullanılabilir.

  MİYOP LAZERLE TEDAVİ EDİLEBİLİR

  Kornea üzerine yapılan fotorefraktif keratektomi (photorefractive keratectomy, PRK) ve lazer eşlikli in situ keratomileusis (Laser Assisted In Situ Keratomileusis, LASIK) son yıllarda popülerlik kazanmış bazı tedavi yöntemleridir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Anne Karnında Bebeğe Kalp Hastalığı Tanısı, Bebeğinizin bir kalp rahatsızlığı varsa, kalp
 3. Kıskançlık tedavi edilebilir mi
 4. Kılcal damar ve varislerin lazer ile tedavisi, varis Lazerle tedavi ne sıklıkla yapılmakta
 5. Göz Tembelliği Tedavi Edilebilir
 6. Astigmat Lazerle Tedavi Edilebilir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş