Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Göz Tembelliğine Yeni Umut - Neurovision neurovision nedir - göz sağlığı - göz tembelliği tedavisi - göz hastalıkları Türkiye'de de uygulanan hastanın kendi ken din

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Göz Tembelliğine Yeni Umut - Neurovision

  Sponsorlu Bağlantılar
  Göz Tembelliğine Yeni Umut - Neurovision

  neurovision nedir - göz sağlığı - göz tembelliği tedavisi - göz hastalıkları

  Türkiye'de de uygulanan hastanın kendi kendine uygulayacağı bu yeni yöntem, göz tembelliğine son veriyor.
  Toplumda sık konuşulan fakat az bilinen bir konu olan göz tembelliği, fark edilmesi zor bir hastalık. Hatta fark edildiği zaman çoğu zaman geç kalınmış oluyor. Tedavisi de ona göre zorlaşıyor, hasta tam olarak sağlığına kavuşamıyor.

  Son yıllarda geliştirilen yeni bir teknik göz tembelliği çeken hastalara umut oldu. Hem Avrupa'da hem Amerika'da güvenilirliği ve etkinliği kanıtlanmış, 'Neurovision' denilen bu teknik, klinik olarak yararı kanıtlanmış, cerrahi olmayan,risksiz bir yöntem. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi'nin (FDA) onayladığı yöntem, primer görme korteksi denen, beyindeki görme olayını yorumlayan hücreleri, farklı görsel uyaranlarla uyararak görmeyi arttırıyor. Bu etkin uyarılma beyindeki görme yorumlanması olayını geliştirerek, hem görme kalitesini, hem de görme keskinliğini arttırıyor.

  Uygulama nasıl yapılıyor?

  Uygulama ile ilgili bilgi veren Operatör Doktor Cihan Ünlüçerci, aşamaları şöyle anlattı:

  - Hastanın ilk adımda tıbbi ve göz hastalıklarına bağlı özgeçmişi inceleniyor. Hastaya görme keskinliği ve kalitesi, iki gözle görme ve derinlikli görme testleri, şaşılık testleri, mevcut gözlüğünün muayenesi gibi detaylı muayenesi yapılıyor.

  - Testlerin sonuçlarına göre tedaviye uygun olduğuna karar verilirse hastanın bilgileri Neurovision sistemine kaydediliyor. Merkezde hastanın kendisine özel bir tedavi programı özel bir yazılım ile geliştirilip hazırlanıyor.

  - Tedavi 40 seanstan oluşuyor. Hastalara sisteme girmeleri için şifre veriliyor. Bu şifreyle evlerinde kendi bigisayarlarından sisteme giriyor ve program başlıyor.

  - Hastanın kendi evinde haftada 2-3 kere yaptığı bu seanslar 30 dakika sürüyor. Dikkat edilmesi gereken nokta, uygulamanın karartılmış, sessiz bir odada monitörden yaklaşık 1,5 metre uzaklıkta oturularak yapılıyor olması. Hasta hazır olduğunda bilgisayarlı interaktif alıştırmalar serisi başlayacaktır.

  - Programda 30 dakika boyunca hastaya interaktif alıştırmalar serisi sunuluyor. Hasta ne kadar iyi konsantre olursa sonuç da o kadar iyi oluyor.

  Kimlere uygulanabilir?

  Neurovision, 9 ile 55 yaş arası görme tembelliği sıkıntısı olanlara, düzeltilmiş görme gücü yüzde 30 olanlara ve kayma açısı 8 prizmadan fazla olmayanlara uygulanıyor. Uygulamayla hastalarda görme keskinliği ve kontrast duyarlılığı artıyor, görme kalitesi yükseliyor.

  Bu teknik, aynı zamanda düşük miyoplara, erken presbyopik hastalara (Yakını görme bozukluğunun ilk yıllarında) refraktif cerrahi sonrası (Lazerle gözlük atma ameliyatı) sonras ve eğer katarakt ameliyatında göze çok odaklı göz içi merceği yerleştirilmişse buna bağlı sıkıntılarda da iyi sonuç veriyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Umut Çiçeğim, Umut Çiçeğim Şiiri, Dini Şiirler
 3. Umut Sözleri Facebook, umut sözleri ilgili güzel sözler
 4. Çocuklarda Göz Tembelliğine Dikkat Edin
 5. Umut ile ilgili Sözler Umut Sözleri
 6. Umut Kaya Resimleri, Umut Kaya fotoğrafları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş