Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Gebe likte Rüya Gebe likte Rüyalar ve Anlamları Hamile likte Görülen Rüyaların Manası Hamile olduğunu öğrenen gebe ler sıkça yetişkin bir bebeği doğurduklarını görür. İlk

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hamilelikte Görülen Rüyalar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gebelikte Rüya
  Gebelikte Rüyalar ve Anlamları
  Hamilelikte Görülen Rüyaların Manası

  Hamile olduğunu öğrenen gebeler sıkça yetişkin bir bebeği doğurduklarını görür. İlk kez anne olanlarda bu rüyanın anlamı bilinçaltının yenidoğan bebeğe bakmanın sorumluluğu ile ilgilendiğini gösterir. Büyümüş bir çocuğa bakmanın tamamen bağımlı olan yenidoğana bakmaktan daha az korkutucu olduğu için olabilir. Diğer bir yorum doğumdan sonra işe dönen annelerin bebeğinin büyüdüğünü kaçırma korkusu olabilir. Erken gebelikte sık olan başka bir rüya bebeğin doğum olmadan birden gelmesidir. Bu rüyanın yorumu erken gebelikte özellikle ilk gebelik ise anne adayının doğum yapma konusuna daha yeni alışması ve endişeli olmasıdır.
  [img]http://img217.imageshack.us/img217/4066/********netryavehamilel.jpg[/img]
  Hamile kadınlar çoğunlukla bu rüyaları kendilerinin ve çocuklarının geleceğine dair kendilerine gönderilmiş mesajlar olarak düşünür veya böyle algılarlar. Bu dönemde özellikle bebeğin güvenliğine ve bakımına dair endişeler içeren rüyalar görülür. Bu rüyalar daha çok ilk gebelik deneyiminde annenin tecrübesizliği nedeniyle bebeğin sorumluluğuna dair taşıdığı kaygılardan kaynaklıdır. Anne çoğunlukla bebekle ilgilenemediğini, onu bir yerde unuttuğunu, kaybettiğini, bebeğin başka birine verildiğine ve bunlara benzer rüyalar görürler. Bu rüyalar daha çok olumsuz çevresel şartlar, boşanma riski, başlangıçta istenmeyen ya da tereddütlü gebeliklerde daha sık ve şiddetli görülürler. Bu durumlarda sıkça görülen rüyalar anne adayının bilinçaltı çatışmalarını çözme çabalarının ürünüdürler.
  Bu rüyalar birinci, ikinci ve üçüncü trimestr süreçlerinin yoğunluğuna göre de farklılık gösterebilirler. Örneğin; birinci trimestrde yoğunlukla görülen bulantı ve kusmalar, kişiyi bebeğin ya da kendisinin kaybına da dair mesajlar içeren, kaybolma konusunu tekrar eden rüyalar görmeye itebilir.
  Rüyalar Ne Anlama Geliyor?
  Panik şeklinde görülebilen bu rüyalara diğer örnekler, emzirme gibi kolay bir işlevi yerine getirememe, sütün olmaması, sütün bebeğe yetmemesidir. Bu konular çoğunlukla annenin yetersizlik endişesiyle bağlantılıdır. Annelik kavramına pratikte ve düşünce de hazır olmayan anneler sıklıkla bu tip senaryolar içeren rüyaları görürler.
  Kaçmak ya da kaçmak istemeye rağmen kaçamamak, yüksek bir yerden düşmek, bir odaya hapsolmak gibi rüyalar ise çoğunlukla anne adayının bebeğin doğumu sonrası azalan özgürlük endişesi, evlilikte ortaya çıkabilecek sorunların endişesi ve beden algısına dair olumsuz değişikliklerin sonucudur.
  Peki, Ne Yapmalısınız?
  Kaygılarının farkına varan anne adayları rüyalarını eşleri ve arkadaşları ile paylaşabilirler. Bu bir rahatlama sağlayabilir. Hatta eğlenceli sohbetleri bile beraberinde getirebilir. Buna rağmen rüyalarından çok rahatsız olan anne adayları en kısa zamanda bir psikolog yardımı almalıdırlar.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ramazan ayında görülen rüyalar
 3. Hamilelikte Görülen Kanamaların nedenleri nelerdir
 4. Kandil geceleri görülen rüyalar
 5. Hamilelikte güzel ve sağlıklı olun, Hamileykende çekici olmak, Hamileyken doğru kilo alımı
 6. Hamilelikte vücutta değişiklikler, Hamilelikte vücuttaki sıkıntılı degişimler, hamilelikte
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş