Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ailede sözlü öğretim ortamının oluşturulması Bu öğretim metodu da asrısaadetten bu güne hiç eskimeyen en etkili bir yoldur. Hz Peygamber sav ashabını bu metotla yetiştirmiştir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ailede sözlü öğretim ortamının oluşturulması

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ailede sözlü öğretim ortamının oluşturulması


  Bu öğretim metodu da asrısaadetten bu güne hiç eskimeyen en etkili bir yoldur. Hz Peygamber sav ashabını bu metotla yetiştirmiştir.

  Sözlü öğretim çeşitlerinin hepsinden faydalanarak ev ortamı çok güzel bir şekilde değerlendirilebilir. Eğer bu sohbetler çocukların seviyesine uygun bir şekilde yapılırsa çok verimli sonuç alınabilir. Her aile kendi içinde bir sohbet ortamı oluşturmalı. Bu hem aile fertlerini birbirine bağlar hem de arasındaki sevgi bağını da güçlendirir. Böylece aile en verimli bir eğitim yuvası oluverir.

  Bu uygulamalar dostlarla bir araya gelindiğinde de yapılmalı. Büyükler küçükleri göz önünde bulundurarak, onların seviyesine uygun, onları da işin içine çekecek şekilde dersler yapmalı. Es’ad Coşan Hoca Efendi, kendilerinin yetişme ortamından bahsederken; biz büyüklerimizin sohbetlerinde, onların manevi atmosferinde doyasıya tekke havasını teneffüs ederek yetiştik, diyor. Çocukluk yıllarında manevi atmosferin yoğun olduğu ortamlarda bulunmak daha sonraki yıllarda çok güzel sonuçlar doğuruyor.

  Büyüklerin tecrübeleri aktarılıyor. Küçükler önlerindeki güzel örnekleri modelliyor. Kendileri için model olan bu güzel şahısların hayatlarını kopyalayarak örnek bir nesil yetişmiş oluyor.

  Ailede sistematik olarak, çocuklara cazip gelecek şekilde yapılacak sohbet ve programlar, ailedeki din eğitimini canlı tutacak ve çocukların ibadet davranışını kazanmalarında önemli etkenlerden biri olacaktır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Açık Öğretim Lisesi Öğretim Sistemi ve Ders Seçimi
 3. Öğretim Materyallerinin Öğretim Ortamlardaki Yeri ve Önemi - Öğretim Materyali Hazırlama İ
 4. Mesleki Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine Kimler Geçiş Yapabilir?
 5. Kuvva-yi Milliye Hareketi ve Batı Cephesinin Oluşturulması
 6. Mesleki Açık Öğretim Lisesinde Okuyorum, Açık Öğretim Lisesine nasıl geçebilirim
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş