Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

islamın yayılmasında k atkı sı olan kişilere örnekler verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın İslam'ın Türkler Arasında Yayılmasında Etkin Kişiler Kimlerdir Başarılı Tanınmış Kişiler Hakkında
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  İslamın Yayılmasında Katkısı Olan Kişiler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Türkler Arasında İslam’ın Yayılmasında Etkili Olan Bazı Şahsiyetler

  Hiçbir inanç, bir millete zorla benimsetilemez. Bir inanca zorlanan kimseler, inanmış gibi görünseler de fırsat bulduklarında tekrar eski dinlerine dönerler.

  Türklerin İslam’ı benimsemeleri gönül rızasıyla olmuştur. Bunun iki nedeni vardı. Birincisi Müslümanlar onları İslam’a girmeleri konusunda zorlayıcı olmadılar. Çünkü İslam dininde zorlama yoktur. Türkler İslam’ı eski inançlarına yakın ve daha üstün buldukları için onu tercih etmişlerdir.

  İkincisi, Müslüman tüccarların dürüstlüklerinden, şehir şehir dolaşan dervişlerin sözlerinden ve şiirlerinden etkilenmişlerdir.

  Zamanla Türklerin içinden de büyük alim ve bilginler yetişmiş, bunların Türklere etkisi daha güçlü olmuştur. Türkler arasında İslam’ın yayılmasında etkili olan büyük şahsiyetlerden bazıları şunlardır:

  Ebu Hanife, İmam Maturidi, Ahmet Yesevi, Yunus Emre, Ahi Evran, Hacı Bektaş Veli, Mevlana. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş