Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Doğru Gelinliği Seçmenin Özel Püf Noktaları , vücudunuzun biçimine göre doğru gelinlik seçimi , Doğru gelinliği seçmenin püf noktaları , doğru gelinlik seçimi , doğru

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Doğru Gelinliği Seçmenin Özel Püf Noktaları, vücudunuzun biçimine göre doğru gelinlik seçimi, doğru gelinlik seçimi, doğru gelinlik nasıl seçilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Doğru Gelinliği Seçmenin Özel Püf Noktaları, vücudunuzun biçimine göre doğru gelinlik seçimi, Doğru gelinliği seçmenin püf noktaları, doğru gelinlik seçimi, doğru gelinlik nasıl seçilir


  Doğru Gelinliği Seçmenin Özel Püf Noktaları

  Hepimiz, imkânımız olsa bedenimizde değişiklik yapmayı isterdik . Gelinler, istedikleri modelleri giyemedikleri zaman hiç şüphesiz çok üzülürler. Önemli olan; bedeninizin kimliğini bilmeniz , kendinize uygun gelinliği seçmeniz ve sizi olduğunuzdan çok daha güzel gösterecek bir gelinliğe karar vermenizdir.

  Elbette ki hayatınızın en unutulmaz gününde harika bir gelin olmalısınız.

  Peki nasıl bir gelinlik giymelisiniz, gelinliğinizi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

  Bunun için farklı gelinlik dikimevlerini, hazır gelinlik mağazalarını dolaşmanız, kataloglardan yararlanmanız gerekecek. Bu arada fiyatları da araştırmanız ve bütçenize göre seçim yapmanız gerektiğini de sakın unutmayın!
  Eğer bütçeniz kısıtlı ise, bugün için illaki de gelinlik almak zorunda değilsiniz. Kiralayabilirsiniz. Gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da, giyeceğiniz gelinliğin düğün yapılacak mekana uygunluğu olmalıdır. Bir düğün salonu için farklı, bir kır düğünü için farklı ya da nikah ise farklı modeller olması gerektiğini düşünün.

  GELİNLİK MODELLERİ : Alacağınız, diktireceğiniz ya da kiralayacağınız gelinlik için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olacaktır. Bedeninizin yapısı, gelinliğinizin rahat olması, sizi sıkmaması ve elbette damat adayının smokini ile de uyumlu olması gerekmektedir.
  Seçiminizi buna göre yapmalı ve sonra sıkıntı çekmemelisiniz
  Orta ve kısa boy gelinler gelinlikte kabarık olmayan hafif kuyruklu evaze etekler, süslemeli motif seçimlerinde küçük ve uzunlamasına dizaynlar seçmeli.
  Kilosu olan gelin adaylarının gelinliği kulptan açılımlı parçalı ve evaze etekli olmalı. Kesinlikle belden kabarık gelinlik modellerinden kaçınmalılar. Olabildiğince evaze hatları belli etmeyen hafif dökümlü kumaşlarla hatlar gizlenmeli.
  Göğsü dolgun olan gelinler, straplez, açık, dekolte gelinliklerden kaçınmalılar. Süsleme ve aksesuarlarla hafif kruvazelik verilerek göğüsteki belirğin görünüm bölünmeli.
  Göğsü küçük olan gelinlerin, gelinlik tercihi; balenli, göğüs cub’ı sütyen kesimli, göğüste hafif drape, göğüste hafif kabarık aksesuarlar ve büstiyerler tercih edilmeli.
  Gelinlik aksesuar seçiminde fiziğe göre seçim yapmak gerekmiyor. Kilosu olan da çiçek seçebilir zayıf olan da, yalnız dikkat edilmesi gereken husus gelinimizin karakteri ile aksesuarların bütünleşmesi.
  Neşeli sempatik karakterdeki gelin adayı cıvıl cıvıl, uçuk renklerde çiçekler, aksesuarlar, kristaller tercih edilebilir.
  Klasik bir fiziği olduğunu düşünen gelinimiz dantel ağırlıklı gelinlik seçebilir.
  Modern en son trend gelinliği kendine yakın gören gelin adayları, aksesuar olarak gelinliklerinde ötriş, tüy, kelebek, değişik tasarımda tokalar ve asimetrik süslemeleri kendi tarzlarına uygun kullanabilirler.

  Çeşitli vücut yapılarına göre gelinlik tavsiyelerimiz


  Narin Yapılı
  Doğru olanı: Kılıf modeli veya "A" şeklindeki gelinlikler, size uygun olur. Bu modeller, sizin üzerinizde rahatsızlık vermeyecek bir şekilde duracaktır. Boyun çizgisi ile başlayan gelinlikler, narin beden yapınızla uyum sağlayacaktır.

  Yanlış olanı: Kabarık, hacimli gelinliklerden uzak durun. Bu modeller, sizi kaplamış gibi gözükür.

  Kemikli

  Doğru olanı: Kabarık gelinlikler, sizi bir balerin gibi gösterecektir. Bu model, tüm siluetinize uygun olacaktır. Kılıf modelleri de size uygundur.


  Yanlış olanı: Eğer köprücük kemiğinizin göze çarptığından şikayetçiyseniz; omuz üstü ince kumaşlardan sakının. Göğüs bölgeniz düz ve dışarı doğru ise; sert kumaşlardan sakının.

  Kilolu

  Doğru olanı: Şeritsiz kabarık gelinlikler, bedeninizin kilolu alt kısımlarını saklayacaktır. Üst bedeniniz, boyun modelleri ile beraber alt bedeninizle uyum sağlayacaktır.

  Yanlış olanı: "V" modelinden sakının. Bu model, sizin üzerinizde olumsuz yönde göze çarpar.

  Geniş Beden
  Doğru olanı: Omuzlarınızı gösterecek modeller, sizin için uygun. Uzun kollu gelinlikleri de tercih edebilirsiniz. Dar korseli gelinlikler, bedeninizin güçlü yapısını ortaya çıkaracaktır.

  Yanlış Olanı: Omuzlarınızı saklamanızı önermiyoruz. Bu ters etki yaratabilir. Eğer omuzlarınızı kapatan bir model seçerseniz; olduğunuzdan geniş gözükürsünüz.


  Büyük Göğüslü
  Doğru olanı: Üst bedeni çok fazla olmayacak şekilde dar ve yukarı doğru kesime sahip gelinlik modelini tercih etmeniz, yerinde olacaktır. Kısa kesimli yine üstü dar bir gelinlik modeli , dikkatleri üzerinize çekecektir.

  Yanlış olanı: Dikkatli olup çok açık bir gelinlik modelini seçmeyin. İnsanların yüzünüze bakmasını istiyorsanız gelinliğinizin çok dar olmamasına dikkat edin.

  Uzun Boylu

  Doğru olanı: Uzun boylu iseniz; her gelinlik modeli sizin için uygun olacaktır. "A" şeklinden, kabarık modellere kadar...Omzu açık modeller , sizin için uygundur.
  Yanlış olanı: Uzun kollu modellerden uzak durun. Yukarı kesime sahip gelinlikler, sizi olduğunuzdan uzun gösterebilir.

  Toplu

  Doğru olanı: Kraliyet ve kabarık modeller, size uygundur.

  Yanlış olanı: Kılıf modelleri ve düşük bedenli modeller, sizi çok toplu gösterir.

  Düşük Belli

  Doğru olanı: Prenses silueti, bedeninize tam oturur. Uzun etekli modelleri de tercih edebilirsiniz.
  Yanlış olanı: Kılıf modelleri size olmaz. Bedeninizi saran bu model ile dikkatleri üzerinize çekmiş olacaksınız.

  Dikdörtgen Tipli Vücutlar:
  Bu vücut türünde bel kısmı çok fazla belli değildir, omuzlardan kalçalara doğru düze yakın bir hat inmektedir. Dikdörtgen vücutlu bayanların, bellerini ortaya çıkaran büzgülü bir gelinlik modeli seçmeleri uygun olacaktır.

  Armudi Tipli Vücutlar:
  Bu tipteki bir kadının kalçaları omuzlarından daha geniştir. Aradaki bu farkı aza indirmek için hafif vatkalı gelinlik modelleri uygun olabilir. Bunun yanısıra, kalın kumaşlı modeller tercih edilmelidir. Kalçalar geniş ve yuvarlaksa düz kesimli modellerden kaçınılmalıdır; çünkü bu tür modeller kalçaların genişliğini daha fazla ortaya çıkaracaktır.
  Kalın belli bir vücut için tavsiyemiz V tipinde bir gelinlik modeli seçimidir. Ayrıca kemerli ve geniş gelinlik modelleri de pek uygun değildir.

  Üçgen Tipli Vücutlar:
  Üçgen tipli vücuda sahip kadınların omuzları kalçalarına göre daha geniştir. Genelde sporcu bayanlarda rastlanılan bu tip vücut için, omuzların genişliğini kapatmak amacıyla, üst kısmı düz kesimli ve uzun kollu modeller uygundur.

  Kum Saati Tipli Vücutlar:
  Genelde ideal vücut tipi olarak görülen bu vücutlar için hemen her modelin yakıştığı söylenebilir. Yine de bellerini ortaya çıkaran modeller önerilebilir.

  Diğer tavsiyeler:
  • Düz karınlı ve küçük göğüslüyseniz düz kesimli bir gelinlik seçebilirsiniz.
  • Göbeğinizden şikayetçi olmanız durumunda A-tipinde gelinlikler uygundur.
  • Sırtınızın güzelliğine inanıyorsanız, sırtı bele kadar açık olan bir gelinlik seçebilirsiniz.
  • Kısa boylusanız önü V-kesimli bir gelinlik boyunuzu olduğundan uzun gösterir.
  • Uzun boylusanız etek boyları çok kısa olmadan her model yakışır.
  • Kısa boyunluysanız önerimiz saçlarını toplamanız olacaktır.
  • Uzun boyunluysanız tam tersine saçlarınızı açık bırakmalısınız.
  • Kollarınız kalın veya çok ince ise, uzun ya da kısa kollu bir gelinlik seçebilirsiniz


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bebeklerde Doğru Ayakkabı Seçimi
 3. Doğru meslek seçimi kişisel gelişime nasıl katkı sağlar
 4. Doğru açı, Doğru açı nedir, Doğru açı nedemektir
 5. Doğru, Doğru nedir, Doğru nedemektir
 6. Doğru Maskara Seçimi Nasıl Yapılır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş