Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ağrısız Sancısız Doğum Yöntemleri ağrısız dğum hakkında - suni sancı ile doğum - hipnozla doğum Ağrısız Sancısız Doğum Yöntemleri Her anne adayı acısız ve sancısız
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ağrısız Sancısız Doğum Yöntemleri ağrısız dğum hakkında - suni sancı ile doğum - hipnozla doğum

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ağrısız Sancısız Doğum Yöntemleri
  ağrısız dğum hakkında - suni sancı ile doğum - hipnozla doğum  Ağrısız Sancısız Doğum Yöntemleri


  Her anne adayı acısız ve sancısız doğum yapmak ister. Nasıl mı? Cevabı haberin devamda gizli

  Anne olmak hayattaki en eğlenceli ve sevindirici tecrübedir; fakat doğum anı o kadar da eğlenceli olmayabilir. Bir bebeğe doğum yapmak şüphesiz en ağrılı tecrübedir.

  Bazı kadınlar doğum sırasında ağrı kesici ilaçlar almayı tercih eder; fakat bu durum çocuğun sağlıklı doğmasına karşı bir tehlike oluşturabilir ve aynı zamanda annenin doğuma tamamen katkıda bulunmasını engelleyebilir. Doğum sancılarını azaltmak için birçok yeni yöntem geliştirilmiştir.
  Ağrısız Doğum Yöntemleri:


  Hipnozla Doğum: Bu prosedürde anne adayı hipnoz edilir. Anne adayı hipnoz ile kendisini rahatlamış hisseder. Hipnoz ile doğumun birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi hipnoz sırasından ilaç alımının olmamasıdır. Hipnoz tedavisi hamileliğin altıncı ayında başlar.

  Sezaryen: Bu yöntemde anne adayının karın bölgesinde bir kesik atılır. Bu yöntemin kan kaybı, enfesiyon kapma gibi birçok riski mevcuttur. Ayrıca bu ameliyatın ardından annenin en az bir hafta yataktan çıkmaması gerekir.

  Akupunktur İle Doğum: Doğum için oldukça uygun bir yöntemdir. Güvenli olmasının yanı sıra hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Vücudumuzda doğum sırasında ağrıyı hafifletecek 8 akupunktur basınç bölgesi bulunmaktadır. Bu bölgeler omuz, el, bacak ve kalçada bulunur. Bu noktalara akupunktur uygulamak ağrıyı azaltır.

  Vakumlu Doğum: Bu yöntemde metal veya plastik bir kap bebeğin başının vajinadan çıkartılmasına yardımcı olur. Bu kap vakum oluşturan bir tüpe bağlıdır. Bu sayede bebek dışarı doğru çekilir; fakat bu yöntem vajinada daha fazla yırtık ve hasar oluşmasına neden olur. Ayrıca bebeğe de zarar verebilir.
  Doğum Sancısını Engellemeye Yardımcı Olacak Bazı Öneriler


  Meditasyon ve Rahatlama Egzersizleri: Doğum yapmadan önce fiziksel ve zihinsel açıdan sağlıklı olunması önemlidir. Bu nedenle tüm annelere rahat olmaları önerilir. Rahatlamak için en iyi yöntem yürüyüş, meditasyon, esneme gibi egzersizler yapmaktır. Bu egzersizler hem sizi zinde tutar hem de stresten uzaklaşmanıza yardımcı olur.

  Doğru Beslenme: Doğru beslenme vücudu daha güçlü yapar ve sizi doğuma daha iyi hazırlar. Doktorunuzdan sizin için bir beslenme programı yapmasını isteyin ve programa aksatmadan uyun.

  Bebeğinize Dikkat Edin: Doğum öncesi ve sonrası rahatsızlıkları önlemek için bitkilerden yapılmış doğal ilaçlar kullanın. Doğal ve bitkisel yağlarla yapılan vücut masajı kaslarınızı güçlendirir ve doğum sancısı ile başa çıkmanızı sağlar.

  Uzman Bir Doktordan Yardım İsteyiniz: Bir gebelik ve doğum danışmanından yardım istemeniz sizi rahatlatacaktır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İspanyolca Doğum Gününü mesajları, ispanyolca doğum günün kutlu olsun ,doğum günü kutlamas
 3. Gebelikte Suni sancı nedir, Suni sancı, Suni Sancı Nasıl Uygulanır, Suni Sancı Reskleri, S
 4. Doğum Kontrol Çubukları Doğum Kontrol Çubuğu Nedir - Doğum Kontrol Yöntemleri - Doğum Kont
 5. Doğum Sancıları – Doğum Nasıl Başlar – Doğum Sancısı Hakkında Yaklaşan Doğumun
 6. Yaklaşan Doğum Belirtileri - Doğum Nasıl Başlar - Doğum Sancısı Hakkında
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş