Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

33 Haftalık Gebe likte Dikkat Edilmesi Gerekenler gebe likte 33. hafta - 33 haftalık gebe lik - hamile likte 33. hafta Bazı anne adaylarının ileri
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  33 Haftalık Gebelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler gebelikte 33. hafta - 33 haftalık gebelik

  Sponsorlu Bağlantılar
  33 Haftalık Gebelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler
  gebelikte 33. hafta - 33 haftalık gebelik - hamilelikte 33. hafta


  Bazı anne adaylarının ileri gebelik haftalarına kadar karınları çıkmayabilir. Bu, doktorunuz ultrasonda bebeğinizin ölçülerini normal bulmuş olmak şartıyla bebeğin gelişmesinde bir problem olmasından değil, anne adayının yapısal özelliklerinden kaynaklanan bir durumdur.

  Daha önceki haftalarda öğrendiğiniz gibi, ayak bileklerinde şişmeler normal gebelik bulguları olarak kabul edilir. Ancak elde ve yüzde şişme, şiddetli başağrısı, sinek uçuşması, şimşek çakması, şişmelerin 2-3 gün gibi bir süre içinde aniden artması, karın ağrısı, bulantı-kusma, kendinizi hasta hissetme gibi durumlarda preeklampsi (gebelik zehirlenmesi) söz konusu olabileceğinden doktorunuza başvurmalısınız. Tansiyon yükselmesi, idrarda protein ve vücutta şişmeyle seyreden bu hastalık ciddi bir durumdur.

  Bu gebelik haftasından önceki iki hafta boyunca bebeğinizin amnios sıvısı miktar olarak en yüksek aşamadaydı. Doğuma kadar da miktarı (nispeten) sabit kalır. Amnios sıvısı bebeğinizi dış ortama karşı koruyan steril bir sıvıdır. Bebeğiniz bu sıvıyı yutar, akciğerlerinden ve cildinden de emilerek kana geçer. Eksilen sıvı bebeğinizin idrar yapmasıyla yeniden tamamlanmış olur. Sıvının içinde bebeğinizin vücut biyokimyasını yansıtan maddeler dışında, cildinden dökülen hücreler, verniks, lanugo ("tüy") gibi maddeler de bulunur.

  Bebeğin sıvısının azalması kordona baskı oluşması riskini artırması nedeniyle ciddi bir durumdur. Her ultrason değerlendirmesinde doktorunuz bebeğinizin gelişmesi yanında mutlaka amnios sıvısı miktarını da değerlendirmektedir.
  Bebeğinizin beyin dokusunun hızlı bir şekilde büyümesi nedeniyle bu hafta içinde baş ölçüleri de nispeten hızlı bir şekilde büyür. Yandaki ultrason resminde BPD (Biparietal diameter=bebeğinizin enlemesine baş çapı) ölçümünü görüyorsunuz.

  Ciltaltında yağ dokusu depolanmaya devam ettikçe bebeğinizin rengi kırmızıdan pembeye dönmeye başlar. Testisler artık tümüyle karın boşluğundan normal yerleri olan skrotuma inmişlerdir.

  Bu haftanın sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 42 cm. ve ağırlığı 2000 (1480-2750) gram

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bir Hafta Boyunca Yapacağınız Etkinlikleri Düşününüz Kendinize Haftalık Çalışma Planı Hazı
 3. Hamilelıkte ayak şişmesı, hamılelerde neden ayaklar şişer, Gebelikte Ayak şişmesine ne iyi
 4. Gebelikte seyahat etmek gebelikte yolculuk yapıldığında nelere dikkat edilmelidir
 5. Gebelikte Sık Görülen Yakınmalar, gebelik şikayetleri, gebelikte yaşanan sıkıntılar, gebel
 6. Hamilelikte Nasıl Yatılmalı - Gebelikte yatış pozisyonu - Gebelikte Uyku pozisyonu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş