Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerin Süt Dişleri Anne Karnında Gelişiyor , Süt dişler ne zaman çıkar , Bebeklerde süt dişi ne zaman çıkar , Hamile likte neler tüketilmeli ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bebeklerin Süt dişler ne zaman çıkar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebeklerin Süt Dişleri Anne Karnında Gelişiyor, Süt dişler ne zaman çıkar, Bebeklerde süt dişi ne zaman çıkar, Hamilelikte neler tüketilmeli, Bebeğim ve biz


  Bebeğin süt dişleri anne karnında gelişmeye başlar. O nedenle anne karnında dişlerin gelişmiş ve sağlıklı olarak çıkmasını sağlamak için dikkat edilmesi gereken şeyler vardır.


  Anne karnında hamilelik başladığı andan bir süre sonra bebeklerin dişleri oluşmaya başlar. embriyonun 6-7-8 haftaları arasında erken diş formları belirginleşmeye başlar 3-6 ay sıralarında ise artık dişlerde sertleşme görülür. Kalsifikasyon başlamıştır. İşte bu dönemde mutlaka annenin beslenmesine dikkat etmesi gerekmektedir.

  Neler Tüketilmeli?

  A, D, C, E vitaminleri içeren bazı besinler (süt ve süt ürünleri. Yeşil sebze meyveler, yumurta, balık vs vs) yenmeli doktorun söylediği gibi diyete dikkat edilmelidir. Dişlerin gelişimini sonuç olarak annenin beslenmesi etkileyecektir. Anne ne kadar iyi beslenir ve ne kadar dikkatli bir hamilelik geçirirse bebeklerin dişleri o kadar sağlıklı olur.

  Annenin Sağlığı Bebeğin Dişlerini Doğrudan Etkiliyor

  Annenin geçireceği bazı ateşli hastalıklar, yüksek dozda radyasyon ya da sigara gibi zarar veren kimyasallar ve sakıncalı ilaç kullanımı gibi durumlarda bebek genel sağlığı kötüleşebileceği gibi dişleri de sorunlu olur. O nedenle anne adaylarının mutlaka sağlıklı bir hamilelik geçirmeleri gerekmektedir.

  Bebek doğduğunda ise ağzı tamamen sterildir. Ama çok kısa süre sonra ağzın belirli bir florası oluşur. Daha sonra bu flora ağızda sabitlenir.4-6 ay arasında ise yeni dişleri ağızda görülür.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Süt Dişleri Ne Zaman Dökülerek Kalıcı Dişler Çıkar
 3. Bebeklerin ağlama nedenleri, Bebekler duygusal nedenlemi ağlar,, Bebeklerin ağlama sebeple
 4. Bebeklerin Banyo Macerası bebekler ve banyo vakti - bebeklerin duş söylemleri
 5. Bebeklerin Uyku Düzenleri, Bebekler Kaç Saat Uyumalı,Bebeklerin Uyku Sorunları, Bebeklerin
 6. Bebeklerin Anlatımıyla Aşk Slaytı - Bebeklerin Anlatımıyla Aşk ile ilgili PowerPoint Sunum
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş