Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Babanın Hamile liği 9 ay 10 günlük süreci sadece anne ler değil babalar da yaşıyor. Anne adayının yaşadığı fiziksel ve psikolojik değişikliği en çok yaşayan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Talking Babanın Hamileliği

  Sponsorlu Bağlantılar
  Babanın Hamileliği


  9 ay 10 günlük süreci sadece anneler değil babalar da yaşıyor. Anne adayının yaşadığı fiziksel ve psikolojik değişikliği en çok yaşayan baba adayları kendi içlerinde de bazı farklı duygular yaşıyorlar.

  Baba olacaksınız, Vav, inanılmaz, müthiş….

  İlk üç aylık devre boyunca nelerin gerçekleşmesini umarsınız?

  Çoğu erkekler hamilelikten haberdar olduklarında olumlu tepki verirler. Fakat aynı zamanda şüpheleri ve şaşkınlıkları da olabilir. Plansız bir hamilelik kararsızlıkduygusu ile başlayabilir.

  Hamileliğin; babaları, hem korku hem de umut duygularıyla aynı anda etkilediği görülür. Bu süre boyunca duygularınızı anlamaya çalışmanız,rolünüzün erkeklikten babalığa doğru gelişimini görmeye başlamanıza yardımcı olabilir. Eşinizin sağlığı hakkındaki korkularınız, mali durumunuz ve nasıl bir babaolacağınızla ilgili endişeleriniz ilk üç aylık devrede görülen yaygın endişelerdir. İlk birkaç ayda eşinizin vücudu sabah rahatsızlıkları, uykusuzluk, yorgunluk, bulantı,kusma ve yeme alışkanlıklarındaki değişmeleri tecrübe eder ve kendini hamileliğin bu yeni şartlarına göre ayarlar. Bütün bu belirtiler normal olmasına rağmen eşiniziböyle rahatsız görmeye alışamayabilirsiniz. Ona nasıl yardım edebileceğinizi merak ediyor olmalısınız.

  Çoğu hamile baba, bir bebek sahibi olmanın mali durumlarını nasıl etkileyeceği konusunda endişe duyar. Eğer hem siz hem de eşiniz çalışıyorduysa bir süre içineşinizin çalışamayacak olmasının yaratacağı gelir değişikliğinin sizi nasıl etkileyeceğini düşünmeye başlayabilirsiniz. Buna bağlı olarak büyük bir ev, yeni bir arabaihtiyacı ve bebeğin gelişiyle ne çeşit yeni harcamaların gerekeceği de hamileliğin ilk dönemlerindeki yaygın endişelerdir.
  Sonuç olarak; birçok hamile baba nasıl bir baba olacağını düşünür ve kaygılanır. Düşünmeye siz doğduğunuzda bunun babanız için nasıl bir şey olduğunu hayal ederekbaşlayabilirsiniz. O, baba olduğunda nasıl hazırlıklar yapmıştı. Düşünün, bir baba adayı olarak babanızın sahip olmadığı hangi fırsatlara sahipsiniz?

  Bütün bu yeni endişeler bir yıldan daha az bir sürede baba olacağını keşfeden biri için normal duygulardır.Toplumumuzda hamilelik kadına mal edilmiştir, babanın hamileliği için, bu süreci kolaylaştırıcı etkenler yoktur. Hatta hamile babaların bu süreç boyunca rollerinin veihtiyaçlarının ne olduğundan emin bile değiliz. Tecrübeler gösteriyorki; yakında baba olmayı bekleyenler kendilerini ailelerinin içinde, daha sorumlu düşünüyorlar. Eşlerinin doktor ziyaretlerine eşlik etmek, diğer babalarla konuşmak, babalık hakkında kitaplar okumak onların babalığa geçişte başvurduğu bazı yollar.

  Size hamile babaların ilk üç aylık devre boyunca ihtiyaç duyacakları bir kaç tavsiye sunmak istiyoruz;

  Eşiniz için;
  Çocuk sahibi olmanın onda yarattığı korku ve endişeleri, çocuğunuzla ilgili umutlarını,hayallerini onunla konuşun, paylaşın.
  birlikte düzenli zamanaralıklarıyla yürüyüşler yapın.

  Kendiniz için;
  Hamile olmakla ilgili haberleri paylaşmak isteyeceğiniz arkadaşlar seçin.
  Kendinize babalıkla ilgili kitaplar alın.
  Baba olma duygusunu benimsemek için kendinize zaman tanıyın, hislerinizi doğru tartın
  .[IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG]


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bir babanın oğluna mektubu
 3. Anne babanın çocuklar üzerindeki etkileri
 4. Çocukta Babanın Eksikliği
 5. Dişi köpeğin hamileliği yaklaşık kaç gün sürer?
 6. Kilolu olmak hamileliği etkiler mi?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  baba hamilelik boyunca annenın yanında olmalı ve o yükü beraber taşımalı. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. bencede ama her baba yapmaz galiba bilemem yine anne olmadım çünkü


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş