Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Erken Doğum Belirtileri Nelerdir? Erken doğum son adet tarihinden sonra 37. haftaya kadar olan doğumları kapsıyor.- Tek çocuk bekleyenlerde yüzde 10 oranında görülürken ikiz hamile

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Erken Doğum Belirtileri Nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Erken Doğum Belirtileri Nelerdir?  Erken doğum son adet tarihinden sonra 37. haftaya kadar olan doğumları kapsıyor.- Tek çocuk bekleyenlerde yüzde 10 oranında görülürken ikiz hamileliklerde bu oran artıyor. 17 yaşın altı ve 35 yaş üstü anne adayları da erken doğum riski ile karşı karşıya.
  Melekler Mekanı – erken doğum belirtileri nelerdir Her bebeğin 9 ay 10 günü anne rahminde geçirmesi en ideal durumken, her şeye rağmen erken doğumlar oluyor. Tıpta ve son yıllarda ülkemizde yaşanan gelişmelere bağlı olarak artık daha fazla prematüre bebek hayatta kalabiliyor. Bir kaç yıl öncesine kadar prematüre bebekler için yaşam sınırı 27 haftayken, günümüzde bu sınır 24 haftaya kadar indi. Ancak, erken doğan bebeklerin önemli bir kısmı tam hazır olmadan dünyaya gelmelerinin olumsuz sonuçlarını yaşıyorlar. Bu nedenle doğum uzmanları dünyanın her yerinde erken doğum riski taşıyan bebeklerin bir kaç hafta, hatta bir kaç gün daha geç doğmalarını sağlamak için, ellerinden geleni yapıyorlar. Yapılan çalışmalar geciktirilen her gün için bebeklerin yaşama şanslarının arttığını gösteriyor. Ancak her şeye karşın erken doğumu yaşayan birçok kadın var.
  BEBEK NEDEN ERKEN DOĞAR?
  Bebeklerin neden erken doğdukları konusunda tek bir sebep yoktur. Bu olay çoğunlukla birçok nedene bağlı olabilir. En önemli nedenlerden biri çoğul gebelik, ,Rahim içi ve dışı enfeksiyonlar, çoğul gebelikler, amniyon sıvısının fazla olması, rahmin yapısal anormallikleri, rahim iç tabakası içine kanamalar, genetik faktörler, doğumu başlatan fizyolojik mekanizmaların erkenden tetiklenmesi erken doğumun en sık rastlanan sebepleri arasındadır.”
  KİMLER RİSK ALTINDA?
  Erken doğum konusunda bilinmeyen birçok etken olduğu için bütün anne adayları bu riskler açısından değerlendirilmelidir. Ancak bazı hamilelerin bu durumla karşılaşma riski çok daha yüksek olur.
  Yaşı 17’in altında, 35’in üzerindekiler
  Birden fazla bebek bekleyenler
  Daha önce düşük, ya da erken doğum yaşayanlar
  Bazı sistemik ve enfeksiyon hastalığı olan gebeler
  Düşük kilolu anne adayları
  Sigara kullananlar
  Hamileliğinde vajinal kanama sorunu olanlar
  Stres altında ve yoğun çalışma şartları altında yaşayanlar
  Düşük sosyo ekonomik durumda olan hastalar.
  Bu risk faktörlerini önceden tespit etmek ve gerekli önlemleri almak çok zor değil. “Anne kilosunun ve yaşının ideal aralıkta tutulması, çalışma şartlarının uygun olması, iki gebelik arası geçen sürenin 1 yıl üzerinde olması, sigara ve diğer kötü alışkanlıklardan uzaklaşılması ve olası erken doğum eyleminin; bel-kasık ağrısı, vajinal akıntı miktarında artış, su gelmesi, vajinal kanama gibi öncü belirtilerinin hasta tarafından erken fark edilmesi ve doktora başvurulması erken doğumu engellemede önemli ölçüde rol oynar.”

  Kaynak: mucizeixirler.com

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kanamaların, erken doğum ve düşük dışında anneye verdiği zararlar nelerdir?
 3. Erken gebelik belirtileri, Erken hamilelik belirtileri, gebelik, gebelik hormonları
 4. Erken Doğumun belirtileri, Erken doğum belirtileri nasıl anlaşılır, Erken Doğum Belirtiler
 5. Yaklaşan Doğum Belirtileri - Doğum Nasıl Başlar - Doğum Sancısı Hakkında
 6. Erken Menepoz Belirtileri, Erken Menopoz, Menopoz Sorunları Ve Çözümler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş