Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Isıya dayanıklı cam nedir? Isıya dayanıklı cam normal cama göre düşürülen genişleme katsayısı nedeniyle termik şoka daha fazla dayanıklıdır.Bu özellik silisyum asitin yanında bor asitin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Isıya dayanıklı cam nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Isıya dayanıklı cam nedir?

  Isıya dayanıklı cam normal cama göre düşürülen genişleme katsayısı nedeniyle termik şoka daha fazla dayanıklıdır.Bu özellik silisyum asitin yanında bor asitin eritici madde olarak cam harmana katılmasıyla elde edilen bir karışımla sağlanır.Isı değişimlerinin doğal fiziksel sonuçları olan genleşme ve daralma sonucunda camın içinde oluşan gerilimlerin kırılmaya yol açabilecek sınırlara ulaşması.ısıya dayanıklı camın patlayıp çatlaması sonucunu doğurmaktadır.

  Isıya dayanıklı cam ilk kez 19. yüzyıl sonlarında kimya sektörünün ve endüstrinin ihtiyaçlarını karşılamk üzere keşfedilmiştir.Ev kullanımına ilk girişi ,başka bir deyişle ısıya dayanıklı camın ev züccaciyesine ilk adımı 20.yüzyıl başlarında basit,pratik,ısıya dayanıklı bir bebek biberonuyla olmuştur.Isıya dayanıklı mutfak mamüllerinin üretimi yarı otomatik pres veya üfleme yöntemiyle olmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Güvenli, Depreme Dayanıklı Evler Binlar Yapar
 3. Dayanıklı Müslüman (Mehmet Akif Ersoy'un Anısı, Anıları)
 4. Isıya Dayanıklı Camlar
 5. Isıya Duyarlı Bebek Tulumu
 6. Dayanıklı Tüketim Malları Ana Sözleşme Örneği
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş