Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İletişim Nedir - İletişim Ne Demek İletişim Anlamı , Günlük sosyal hayatın , insanlar , gruplar ve toplumlar arası ilişkilerin temelini iletişim kavramı oluşturmaktadır.İletişimi kısaca
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 15      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İletişim Nedir - İletişim Ne Demek

  Sponsorlu Bağlantılar
  İletişim Nedir - İletişim Ne Demek

  İletişim Anlamı, Günlük sosyal hayatın ,insanlar,gruplar ve toplumlar arası ilişkilerin temelini iletişim kavramı oluşturmaktadır.İletişimi kısaca “bilgi üretme,aktarma ve anlamlandırma süreci” olarak tanımlanmaktadır.Bu tanımdan yola çıkarak iki insanın karşılıklı konuşmasını iletişim sayabileceğimiz gibi ,arıların bal bulunan bir bölgeyi birbirlerine haber vermelerini de iletişim olarak kabul edebiliriz.

  Genel anlamda iletişimin gerçekleşmesi için iki sistemin varlığı ve bu sistemler arasında bir alış-veriş şart koşulmaktadır. Bu sistemler iki insan , iki hayvan yahut iki makine olabileceği gibi bir insan bir hayvan veya bir insan bir makine de olabilir.

  Yukarıda bahsedilen alış-veriş kavramından da anlaşılacağı üzere iletişimde bilgi akışının iki yönlü olması beklenir.Sibernetikte tek yönlü bilgi akışına “Enformasyon” karşılıklı bilgi alışverişine ise “Komünikasyon” yada iletişim adı verilir.

  Tüm bu açıklamalar dikkate alındığında insanlar arası konuşmalara iletişim denemeyeceği anlaşılmaktadır.Örneğin ana-babalar yada amirler,çocuklarına / memurlarına sadece emirler verir,karşı tarafın tepkileri dikkate alınmıyorsa bunun adına iletişim denemez. Bu durum tek yönlü bir bilgi akışı ve anlamlandırma süreci olduğu için “Enformasyon” olarak adlandırılır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kullandığınız İletişim Araçlarından Üçünün Resimlerini Çiziniz. Bu İletişim Araçlarının Ge
 3. Bildiğiniz İletişim Araçlarının Bir Listesini Yapınız. Listenizdeki İletişim Araçlarından
 4. Mesaj, Email Gibi İletişim Yolları İle Mektupla İletişim Karşılaştırıldığında Neler Söylen
 5. Aileniz Ve Yakın Çevrenizle İletişim Kurarken Hangi İletişim Ögelerini Kullanıyorsunuz
 6. İletişim Nedir, İletişimin özelliği ve açıklaması, İletişim hakkında bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş